Wpis z mikrobloga

@KryspinChrupki: @Liuxus: najbardziej smuci mnie to, że pod koniec lat 80 i na początku 90 Otwock był absolutnie najładniejszym miastem pod Warszawą. Czysty, nic się nie sypało, nie było dziur. Niemal zachód w porównaniu do sąsiadów :)

A potem... Nic już się nie działo, infrastruktura niszczała, zabytkowe domy się paliły w "dziwny" sposób itd itd Taki Mińsk Mazowiecki czy Wesołą w tym czasie zbudowano niemal od nowa a Otwock zatrzymał
@zenon1002: @KryspinChrupki: ja również chodziłem do Nukleona. W zasadzie jedyne co dobre z tej szkoły wyniosłem to niektóre znajomości. Otwock od lat jest źle zarządzany. Ostatnio przeglądałem zdjęcia opublikowane przez Muzeum Ziemi Otwockiej z lat 1920-1980 i szczerze to niewiele się zmieniło w niektórych miejscach. Od lat w tych samych miejscach nie da się przejechać po deszczach. Od lat nie można rozwiązać problemu dziury w ziemi. Do tego teraz przepychanki
@goferek: Oryginalnie na tym obrazku zamiast "Otwock" było "Wałbrzych", ale widzę, że ktoś uwzględnił remonty dróg przeprowadzone przez naszego nowego prezydenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zenon1002: Czasami w lato jeździłem tam rowerem na wycieczki i muszę powiedzieć, że nadal jest bardzo ładnym miastem, tylko trochę się zatrzymał w czasie. Lasy, pagórki, małe wsie, stare budynki rozsiane po lasach, to bardzo ładne przejście pomiędzy Karczewem a Otwockiem są bardzo ujmujące. Jedyne do czego słyszałem, że można się przyczepić to komunikacja i infrastruktura.