Wpis z mikrobloga

Z żoną jesteśmy w trakcie procedury adopcyjnej, w ośrodku powiedzieli nam ostatnio, że ze względu na 500 złotych na dziecko raczej długo będziemy musieli czekać. Teraz każe dziecko jest na wagę złota zwłaszcza dla ludzi z tzw nizin społecznych, którzy w przeszłości chętnie zasilali zasoby dzieci do adopcji. Po części winny jest też poprzedni rząd, który dał bezrobotnym matkom 1000 zł zasiłku przez rok po urodzeniu dziecka XD. Oprócz tego obecny rząd wstrzymał finansowanie invitro. Osoby borykające się z bezpłodnością mają teraz naprawdę przerąbane. XD

#oswiadczenie #adopcja #dobrazmiana #500plus #boldupy #invitro
  • 26
Moja znajoma pracuje w ośrodku adopcyjnym we Wrocławiu i od kąd poszła wieść o kasie dla patoli z 5-15 dzieci oddawanych miesięcznie zrobiło się 0-1.


@chanelzeg: tylko ze wiesz... tu jest pewien haczyk. te adopcje w takiej ilosci byly pewnie glownie z powodu braku kasy. teraz kasa jest wiec nie ma adopcji. czyli teoretycznie nie jest to glupie. Ogolnie wg mnie bardzo kontrowersyjny ten program. no ale tutaj wg mnie maczali
@chanelzeg: to akurat pewne, ale jak już procedura w sądzie się zawiąże to nie mają na szczęście szans. Oby tylko PiS nie wymyślił jakiejś procedury w tym temacie, bo oczywiście dzieci było odbierane z powodu biedy XD i trzeba im jakoś pomóc.
@pogop: patrz na to pozytywnie, mniej domów dziecka, więcej dzieci wychowywanych przez biologicznych rodziców. Może się trochę ogarną, jak będą mieli taką kasę i dzieciaka pod opiekę, nie mówię, że na pewno, ale dużo jest lasek, które np. wolą się szlajać po dyskotekach. W ten sposób może się ogarną i będą siedziały w domu z dzieckiem. Chociaż rozumiem, że dla was to ciężkie. Myślałeś o adopcji dziecka z innego kraju? Ukraina
Może się trochę ogarną, jak będą mieli taką kasę i dzieciaka pod opiekę,


@no_i_w_ogle: totalnie w to nie wierzę, ogarniętym to trzeba być, zanim się zajdzie w ciążę.

Myślałeś o adopcji dziecka z innego kraju? Ukraina np.?


@no_i_w_ogle: Zasadniczo wolelibyśmy mieć dziecko, gdzie matka nie piła w czasie ciąży, a im dalej na wschód, tym gorzej.

Poza tym, nie uważam, żeby wychowanie przez biologicznych rodziców samo w sobie było wartością.
@pogop: no tak, ale patrz na to z perspektywy dziecka, zawsze się będzie zastanawiało "czemu mnie rodzice porzucili?", "co by było gdyby ...". Dochodzą do tego inne problemy później np. kazirodztwo, wg przeprowadzonych badań jeśli dziecko nie przebywało z członkami najbliższej rodziny przez bodajże 3 pierwsze lata życia, to może ich uważać za wyjątkowo atrakcyjnych (przez podobieństwo), ale nie traktować jako swojej rodziny - bo ich nie zna. To tylko jeden
Oprócz tego obecny rząd wstrzymał finansowanie invitro. Osoby borykające się z bezpłodnością mają teraz naprawdę przerąbane.


@pogop: Jaki związek wstrzymanie finansowania ma z problemem osób niepłodnych do skorzystania z invitro? NIe stać cię to nie powinno się powoływać życia. Z resztą się zgadzam.
@pogop: Niestety, by było sprawiedliwie to należałoby wstrzymać in vitro (a najlepiej dotacje zlikwidować w ogóle), a ponadto zlikwidować takie kuriozalne pomysły jak 500 + czy inne zasiłki( ͡° ʖ̯ ͡°)