Wpis z mikrobloga

@DeXteR25: chyba ty... Ja spotkałem moją żonę w jednej grupie na magisterskich studiach humanistycznych na drugim końcu Polski, gdzie i ona musiała jechać paręset kilometrów.
  • Odpowiedz
@DeXteR25: jaaasne, rodzice i dziadkowie opowiadają nam takie bajki, a rzeczywistość czesto bliższa jest temu obrazkowi na końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Oinizrum: no to ja wręcz odwrotnie, moi dziadkowie cały czas powtarzaja, że teraz jest im lepiej i że się cieszą, bo ich wnuki maja normalne życie. i tak, młodzi ludzie narzekają na obecne czasy, szczególnie jeżeli chodzi o kobiety
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Juvenoia w całej swojej okrasie. Wszystko zależy od ludzi i ich charakterów- kiedyś też można było znaleźć mnóstwo "zwierząt", a miłość pełna romantycznych uniesień (o ile w to wierzymy xd) była raczej domeną ludzi wrażliwych i wykształconych (których było naprawdę niewiele).
  • Odpowiedz
Wiedziałem, że jak się wrzuci taki obrazek to zaraz poleci krytyka że też tak było. Otusz i tak i nie. Poczytajcie sobie listy, jakie pisali tamci ludzie, nawet po szkole, do swoich bliskich, do dziewczyn i żon. Dzisiaj dominuje śmieszkowanie, ludzie boją się wzruszyć, emocje w porównaniu do tamtych są płytkie.

A argument o grzmoceniu...tacy ludzie, którzy myślą że zawsze było tak samo kręcą też filmy o dawnych czasach. I konsultują się
  • Odpowiedz
w czasach naszych dziadków też się ruchano na potańcówach, prywatkach, a dożynki to dopiero #!$%@?


@appylan: fajnie jakby rzeczywiście tak było. W rzeczywistości #!$%@? był jak dwóch sfrustrowanych facetów przesadziło z alkoholem i zaczęli sobie skakać do gardeł.
Niestety - im więcej rozmów z osobami u schyłku życia, tym bardziej wydaje mi się prawdziwa teza, że nasi dziadkowie nie mieli problemu z kobietami, bo po prostu nie mieli kobiet ( ͡
  • Odpowiedz
@lazzyday: Ogromny błąd rozumowania. Myślisz o tamtym społeczeństwie egzemplifikacyjnie- przez pryzmat romantycznych ludzi z wyższych sfer. Tak samo jest teraz- kulturalni i wrażliwi nie pohańbią się wzorcami ze spodu tego obrazka. Niegdysiejsi przedstawiciele gminu zachowywali się równie obleśnie, a to przecież niższe warstwy były najliczniejsze.
  • Odpowiedz