Wpis z mikrobloga

@lazzyday: problem z tym że możemy czytać o 'tamtych czasach' tylko z materiałów które do dzisiaj przetrwały (albo opowieści ludzi)

Myślisz że za 40 lat dziadek Seba z babcią Karyną będą opowiadać wnukom o najebce na dyskotece i o gliździe nad głową? Czy może wybiorą z życia te kilka miłych historii w których Seba wysilił się i kupił kwiaty, albo pojechali do Kazimierza, albo napisał piękny list miłosny (zapomną wspomnieć
  • Odpowiedz
@appylan: @DeXteR25:

-Odchodzące pokolenia zawsze ubolewają nad upadkiem nauk i rozkładem moralnym nowych generacji. Tym nie mniej, o dziwo, idziemy do przodu.


W. Żwikiewicz "Imago" 1983
  • Odpowiedz
Stare dobre czasy, człowiek jechał na wojnę żeby zabijac innych ludzi, a ostatecznie samemu dać się #!$%@?ć, złote wieki ludzkości. A dzisiaj? Młodzi ludzie piją alkohol i bawią się z dziewczynami, banda #!$%@? degeneratów.
  • Odpowiedz
co za gówno. Oczywiście że w czasach naszych dziadków też się ruchano na potańcówach, prywatkach, a dożynki to dopiero #!$%@?. Niewiele rzeczy mnie tak denerwuje jak każda kolejna próba udowodnienia, że kiedyś było lepiej.


@appylan: Oczywiście, że było. Widocznie masz patologiczną rodzinę. Tych wszystkich gówien było mniej, więc całego ruchania było mniej. Czasy były trudniejsze, ludzie szybciej dorastali i więcej pracowali. Więc znów siłą rzeczy było tego mniej. Gadałem o
  • Odpowiedz
@eMac1ek:
@sakfa:
Nie, nie mówię o ludziach z wyższych sfer. Mówię o ludziach może nie najprostszych, ale przeciętnych po szkole, którzy potrafili pisać i czytać.

Przykład idzie z góry. Jeżeli elity dawniej prezentowały inny poziom, to duża część z tego spływała do prostszych ludzi jako ideał, norma kulturowa. To nie znaczy, że nie było patologii. Ale była inna mentalność.

Dzisiaj ta mentalność jest wśród niektórych ugrupowań harcerskich. Dla
  • Odpowiedz
no to ja wręcz odwrotnie, moi dziadkowie cały czas powtarzaja, że teraz jest im lepiej i że się cieszą, bo ich wnuki maja normalne życie. i tak, młodzi ludzie narzekają na obecne czasy, szczególnie jeżeli chodzi o kobiety


@liscbezwody: No to masz szczęście że masz takich dziadków, nie ma nic gorszego niż to pieprzenie "za komuny było lepiej" i odpowiedź na jakiekolwiek argumenty że to bzdura w stylu: "Gówno wiesz
  • Odpowiedz
@eMac1ek: Nigdy nie byłem harcerzem, ale obracałem się wśród nich. Jakie to ma znaczenie jeśli ma jakiekolwiek?

Stara matura to dzisiejsze elitarne studia wyższe. Obowiązek szkolny po 1919 r obejmował 7 lat szkoły podstawowej, to o czym mówisz to pełen tok edukacji, trzystopniowy zakończony egzaminem dojrzałości.
  • Odpowiedz
@twardy_ryz: jak na podstawie tego co napisałem zasguerowałeś że jestem z patologicznej rodziny? Wiesz że nie dość że obraziłeś mnie, to jeszcze moich najbliższych. Takich rzeczy się nie pisze.
  • Odpowiedz
@kontaktron:

ż e kiedyś było dużo gorzej i grzmocono się gdzie popadnie (szczególnie na wioskach)

Dodajmy, że w tych pięknych czasach minionych na porządku dziennym było gwałcenie córki albo wnuczki (zwłaszcza na wsi) + okładanie dziecka kablem od prodiża.
  • Odpowiedz