Wpis z mikrobloga

@oranzmetylowy: no nie do konca szczepionki to takie cudowne lekartwo, nie zglębiałem tematu jakos dokladnie wiec nie jestem w stanie zajac jakiegos konkretnego stanowiska ale z tego co ostatnio czytalem ze niektore szczepionki maja w skladzie rtec, teraz tez nie jestem wstanie podac ale byly przypadki ze szczepionka zaszkodzila....
@bear2112: Ja nie mówię, że szczepionki to cudowna ambrozja na wszelkie problemy złożona z samych organicznych i wspaniałych składników. Tylko niestety w wielu przypadkach tylko szczepionka może ochronić przed chorobą. Zdarzają się na pewno sytuacje, że szczepionka może zaszkodzić. Ale to się wiąże z jakimiś innymi czynnikami występującymi w organizmie które nie do końca da się przewidzieć (też nie czytałam tego jakoś dogłębnie).
@oranzmetylowy: wiem ze moga pomoc ale z dugiej strony aplikowanie dziecku rteci nie jest bezpieczne, sa strony ktore twierdza ze niektore szczepionki wrecz sa powaznym zagrozeniem, nie przebaalem tego tematu wiec nie jeste ani za ani przeciw, jednak jezeli mialbym stac przed wyborem szczepic czy nie wolal bym troche zglebic temat. wez pod uwage ze wiedza zwyklego kowalskiego jest na poziomie"musze szczepic bo kary" lub "dzieki szczpionkom sie nie choruje" co
@bear2112: Nie chcę niczego bronić, aaaale... każda podana substancja ma jakiś negatywny wpływ na jakąś część populacji. Na tyle na ile temat jest mi znany to jeśli chodzi o współczesne szczepionki możemy mówić o jednostkowych przypadkach, gdy coś pójdzie nie tak. Teraz pytanie, czy lepiej narazić minimalną ilość na niepożądane skutki czy całą populacje na niebezpieczne choroby i wirusy, które mogą zacząć mutować i doprowadzić do epidemii?
@sulejman: Oczywiście, to nie wina dziecka. Tylko rodzic powinien się z tym liczyć i brać pełną odpowiedzialność za to co robi. W ogóle powinno być tak, że albo szczepisz swoje dziecko albo płacisz jakąś zabójczą grzywnę. Wracamy do średniowiecza bo jest kilka szajbusów którzy są przeciw szczepionkom i zaraz będzie milion różnych durnych chorób na które już dawno są szczepionki. Dlaczego my jesteśmy zaszczepieni i żyjemy? Ludzie szukają dziury w całym.
@oranzmetylowy: po 1 przecież jeśli jesteś szczepiona to nie zachorujesz. ani ty ani twoje dzieci. tylko ci co nie są szczepieni. po 2 to troche tak jakby dziecko bylo skazane bo ma rodzica debila ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu szczepienie powinno byc obowiazkowe i jesli ktos tego nie robi powinien pod przymusem, kara czy cos w ten desen. jak napisalas wyzej :)
Jestem tu od niedawna i jestem mile zaskoczony, że 95 - 100 % wypowiadających się w tym temacie osób jest ZA szczepieniami. Ostatnio panuje jakaś dziwna moda na nie szczepienie dzieci; z każdej strony jesteśmy atakowani jakąś dziwną propagandą ANTY czego nie mogę zbytnio zrozumieć. Najgorsze jest to, że chociaż może teraz jeszcze tego nie widać to przy rosnącej tendencji dzieci nieszczepionych, choroby, których już dawno nie było, zaczną nawracać i znowu