Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie pytanie odnośnie VACa. Zdarzyło się kiedyś Valve, że Valve cofnęło VACa jakiemuś userowi po jego zgłoszeniu, że nie powinien go dostać? Nie, nie dostałem bana i nie, nie zamierzam oszukiwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu spodobał mi się programik co przywraca do W8.1/W10 Aero Theme, o czym pisałem z miesiąc temu na mirko, jednak dopiero teraz po sesji na studbazie mam czas się tym zająć... No i problem w tym, że ten program, aby uzyskać ładne AeroGlass, to korzysta z .dll'ek i modyfikuje plik dwm.exe (który każdy ma w tle, odpowiedzialny za wygląd windowsa), aczkolwiek nie wiem jak on wpływa na różne procesy - czy im nie wstrzykuje kodu...

No i głupio byłoby za to VACa wyłapać, bo wstrzyknie przezroczystość do .exe cs'a, który z tego nie skorzysta (bo niby gdzie?), a VAC się popluje... No i jakby się wyłapało (odpukać), to byłaby szansa że zdejmą? Czy decyzje Valve są "nieomylne"? Ewentualnie - korzysta ktoś z was tego na co dzień i gra w csgo?

I nie mówcie proszę, abym go po prostu nie używał.
Nienawidzę mody na "upłaszczanie" wszystkiego, a co za tym idzie płaskich metro-style W10 i nie wyobrażam sobie z niego korzystać bez tego programu.

#csgo #steam #pytanie #pcmasterrace
  • 26
@donOGR: @ElCidX: W całej historii csa nigdy się nie zdarzyło, aby Valve popełniło błąd?

Cholera mnie bierze z tym microshitem i ich metro style, a patrząc jak zaczynają olewać W7 to muszę w końcu zmienić system. A na linuxa (ubuntu) się nie przeniosę, bo nie wszystkie programy pod studbazę są pod niego, nawet z WINE.
@ElCidX: Dostał overwatcha, był też Kubik(?) który dostał VACa ale dość szybko został cofnięty.
@Atexor: Kiedyś na hltv.org i reddit był koleś który walczył i pisał dużo, że VACa dostał za free itp. Było dość głośno. Po pewnym czasie odezwał się, że VAC został zdjęty.

Ogólnie jak jesteś zwykłym szarakiem to nawet jeżeli dostałbyś niesłusznie VACa nic nie zrobisz. Co do programu, jeżeli nie ingeruje on w dll gry powinien
@ElCidX: nie wspiera całkowicie GPT. Nawet z nim długo bootuje. W10 lepiej ogarnia fragmentację plików (jest mniejsza, nie wiem jak to zrobili skoro to także NTFS), wspiera DX12, jest trochę lepiej zoptymalizowany i ma o wiele dłuższe wsparcie. A po usunięciu keyloggerów i malware microsoftu i kilku zmianach jest jak ulepszony W7. Dlatego wolałbym 10... tylko że ma wyglądać jak 7, nie jak g... po którym przejechał walec.
@pitu120: w .dll nie powinien, ale w .exe już chyba tak jak dawny sxe injected czy bodajże easy anti-cheat.

@kmeal: Aero Enabler chyba tylko modyfikuje pliki rejestru. Wymusza wyłączoną opcję na tych systemach. W przypadku W8/W10 to jest całkowite odtworzenie usuniętej funkcji.

@mcfreak Ar ju siur? Używasz(eś) coś podobnego?
@Atexor: niestety póki co to support steama i ogólnie ich polityka jest na tyle chora, że tak jak napisał pitu120, jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, który nie ma żadnego rozgłosu to cokolwiek nie napiszesz to oni i tak ci będą wysyłać wiadomości z automatu, że nie zdejmują żadnych VAC-ów, niezależnie czy ci się on należał czy nie

moim zdaniem za taki program nie wyłapiesz vaca, ale NIC nie jest pewne w 100%
@Atexor: Niedawno koleś dostał VACa tylko z pobranie jakiejś gry podczas darmowego weekendu, ostatnio inny dostał w Dying Light za cheaty podczas gry po LANie (mimo że wtedy nie było żadnego info o tym że gra używa VAC). Temu pierwszemu nic nie pomogło, z Dying Light sprawa ciągle się toczy na reddicie więc poszukaj.
Ogólnie to support Steama jest tak #!$%@? że lepiej dmuchać na zimne niż potem musieć się z
@Ray12: o supporcie to wiem... to już elektroda jest bardziej normalna.

Koledze hacknęli konto. Użył "zablokowania" i nie można go odblokować, mimo że opisał dokładnie całą sytuację, podał 2x steam keye jakie zakupił, a to dlatego bo nie pamięta jaki mail został użyty do utworzenia konta. Co z tego, że obecny jaki miał był chyba przez 90% tego konta.

@Kazak77 z tym na lanie to nawet normalne. Nie wiem, że w
@Atexor: dla mnie to jest właśnie chore, wystarczyłoby że dana sprawę sprawdziłby ktokolwiek kto ma choć trochę rozumu (i godności człowieka), jeśli konto jest używane np. przez 5 lat przez jedno ip a nagle jakiś typ odległy od ciebie o setki kilometrów loguje się na konto, zmienia hasło, dane itp. nosz #!$%@?..
już małpa posadzona przed komputerem więcej ci pomoże niż ich support

ostatnio mówili że chcą to zmienić i oby
@Atexor: Imo nie odpiszą ci nic konkretnego bo raczej nie będą zdradzać jak działa vac.
Ewentualnie odpal na jakimś smurfie etc. jak nie złapiesz vaca instant ani po 2-3 dniach to nie złapiesz na 99% nigdy.
@epll: smurf kont trochę mam (chyba z 6), jednak nie jestem pewien co do trio insta bana. Czasem jest, a czasem taki oszust dopiero po miesiącu łapie bana (nie z overwatcha).