Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki! Czy ktoś jest w stanie raz na zawsze wyjaśnić sprawę zakwaszenia organizmu? Istnieje czy nie? Ostatnio czytałam wypowiedź jakiegoś profesora, że nie, bo ludzki organizm ma własny system buforowy, a kwasica organizmu jako taka to bardzo ciężka choroba, która występuje u nielicznych. Chwilę później oglądam wychudzoną panią dietetyk-wegankę z #youtube . Pani twierdzi, że kwasica jest bardzo powszechna. Na stronie "poradnik zdrowie" pisze, że istnieje i jest powszechna. Na wielu innych pseudomedycznych stronach internetowych pisze, że istnieje... No zgłupieć można ()
Do mnie bardziej przemawia teoria, że kwasica organizmu to poważna choroba, która nie jest niczym powszechnym, a teoria o częstym jej występowaniu to tylko próba wciśnięcia ludziom jakichś suplementów. Ktoś jest w stanie powiedzieć jak to tak na serio wygląda? Może #medycyna #dietetyka #dieta #zdrowie się wypowie?
  • 20
@Asterling: No właśnie coś tam pisze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kwasica, acydemia (łac. acidosis) – stan zwiększonej kwasowości krwi, w którym pH krwi spada poniżej normy spowodowany zwiększeniem zawartości kwasów lub utratą zasad. Kwasica może być wyrównywana, jeżeli odczyn pH krwi nie ulega zmianie, oraz niewyrównywana, jeżeli zawiodą mechanizmy regulacyjne i dojdzie do spadku pH krwi. Kwasica prowadzi do pobudzenia ośrodka oddechowego mózgu i chemoreceptorów, co objawia
@Foxy_: Moi znajomi wczuwają się w takie rzeczy jak zakwaszenie żołądka itd. Ja sam nie próbowałem tego zrobić, ale nie wiem czy można nazwać modę na zakwaszenie binzesem, bo do tego wystarczy ocet jabłkowy łyknąć, a nie jakieś #!$%@? suplementy xD
@Foxy_: bujda, a @Nicy podała Ci jedno z przyjemniejszych źródeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hardkorowymoksu: #!$%@?, nie #!$%@?.. hcl jest mocniejszy od octu jabłkowego i możesz pojemnik zabrać ze sobą wszędzie. Ja sobie jakoś nie wyobrażam wychodzenia z domu z butelką octu, a tabsy mi się mieszczą w każdej torebce. Problem? Poza tym 'moda' to jest najgłupsze określenie jakiego mogłeś użyć w dobie pierdyliarda suplementów na
@hardkorowymoksu: dlaczego miałoby to być tabu i przede wszystkim dlaczego TEŻ tabu? Mój kwas noszę w butelce o wysokości ok 7cm, a ocet trzymam w butelce 1,5l. Serio myślisz, że chciałoby mi się bawić z przelewaniem tego do małej, o wiele cięższej niż tabletki butelki, albo bawić się w robienie roztworu i noszenie tego? Niby czemu by to miało służyć?
@Aequitas87: No tak, przeciez to wlasnie napisalem. Jednakze nasz wykladowca z fizjologii mowil, ze wieczorem mamy nizsze pH niz rano, a wynika to wlasnie z tej produkcji kwasow, ktorych nadmiar dopiero wieczorwm jest usuwany.