Wpis z mikrobloga

Ceny #pkp to jest jakaś kpina. Pociąg IC Warszawa - Kraków: 109PLN. W dwie strony wyjdzie 218PLN. A gdzie jeszcze dojazd na dworce. Moim mało oszczędnym autem (benzyna, 1.8T) wyjdzie 180PLN w dwie strony + kręcenie na miejscu.... Jadąc w dwie osoby mamy ponad 250 PLN zaoszczędzone na niezły hotel.

Jedyna poważna zaleta to czas dojazdu (2h 30 minut, samochodem bez pośpiechu wyjdzie ok. godzina dłużej). Chociaż i to jest dyskusyjne bo doliczając dojazd na dworzec w mieście macierzystym i przejazd między dworcem i hotelem w mieście docelowym wyjdzie już porównywalnie.

Komfort w PKP jest specyficzny. Niby wygodnie, niby nie trzeba kierować ale zdarzają się kwiatki: wysłuchiwanie dyskusji nad wyższością jednego producenta telefonów nad drugim, palenie w korytarzach / przejściach między wagonami, alkoholowe wyziewy piwoszy, aromat kanapek z pasztetem i ogórkiem kiszonym, chrupanie czipsów, przy większym obłożeniu linii bagaż pod nogami albo na kolanach.

Kiedy w końcu odnowili tabor że chciałoby się czasem pojechać to #!$%@? cenę z kosmosu.

#gorzkiezale #cebula
  • 8
  • Odpowiedz
Sprawdzales oferty specjalne? bilet podróżnika na weekend to super sprawa przykładowo, w zeszłym tygodniu była oferta dla kierowców na dowód rejestracyjny pojazdu miałeś bilety po 29,00 i 39,00pln rozejrzyj się
  • Odpowiedz
@Mithrindil: nie do końca... ja jechałem ostatnio z Warszawy do Krakowa za 60 zł w jedną stronę , pociąg jechał niecałe 4 godziny, WiFi, gniazdko elektryczne i miejsce przy stoliku, pograłem godzinkę w #eu4 i zleciała cała podróż.
EIP kosztuje 2x tyle ale jedzie prawie 2x szybciej, wybór należy do Ciebie :)
  • Odpowiedz
kupuj bilet wcześniej to będzie taniej


@Andczej: trudno porównywać samochód z pociągiem bo to dwie rózne rzeczy ale pod kątem kosztów faktycznie jest przeciętnie, jak masz np. PB z LPG to chyba nawet toczenie się interregio wychodzi drożej i dłużej i do tego nie trzeba kupować biletów miesiąc wcześniej.
  • Odpowiedz
@Gasikfps: fakt, są bilety weekendowe. Poza tym jakieś bilety bliskomiastowe, taniomiastowe (akurat KRK-WAW nie ma). Innymi słowy jak nie wstrzelisz się w promocję (bo np jedziesz z Wawy do Krakowa w czwartek) to płać jak za zboże.

@Andczej: nie zawsze mogę wcześniej. Zwykle o wyjeździe dowiaduję się 1-2 dni przed.

@Ryccy: w informacji dostałem takie info że są bilety za 60PLN. Przejazd TLK jest faktycznie o
  • Odpowiedz