Wpis z mikrobloga

Jakie wytlumaczenie na roznice w tym co zaszlo po zderzeniu z 1 (slownie JEDNA) brzoza, a tym co zaszlo przy zderzeniu z calym lasem, maja ludzie hejtujacy PiS czyli w wiekszosci #neuropa za chec wyjasnienia #smolensk i brak wiary w wyjasnienia komisji Laska, Millera i #rosja ?
Moze temat byl walkowany, ale nie znajduje, wiec chetnie sie dowiem.
Dlaczego pytam? Bo mozna nie byc fanem PiS, ale jak sie ma w glowie troche rozumku, to nie mozna stwierdzic ze Smolensk ok i wszystko wyjasnione... Znam niejedna osobe ktora praktycznie hejtuje PiS, ale ze wzgledu na zdolnosc oddzielenia politycznych sympatii od logiki, potrafi stwierdzic ze sprawa 10.04 smierdzi, a praktycznie nikt za to do dzis nie odpowiedzial.

#4konserwy #polityka
trustME - Jakie wytlumaczenie na roznice w tym co zaszlo po zderzeniu z 1 (slownie JE...

źródło: comment_XXb6mKvL7xzXYxhaXSOvCHrJ0mDOyyxq.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AllOver: Rysunki skrzydła tutki są dostępne po minucie guglowania. Więc nie kompromituj się.


@krzychol66: HAHAHA widziałeś ty kiedykolwiek RYSUNKI TECHNICZNE na oczy?! Tak na ogól to rysunek techniczny posiada kilka rzutów, wymiary, przekroje, listę części (choć akurat radzieccy konstruktorzy listę części rozpisywali na osobnych arkuszach) itp. Nie kompromituj się.
  • Odpowiedz
@krzychol66: Zamieszczone niżej zdjęcie pokazuje budowę skrzydła Tupolewa. I NIE JEST to rysunek techniczny. Co najwyżej może to być rysunek z instrukcji obsługi samolotu, albo ilustracja z katalogu części zamiennych. Z żadnego google nie dowiesz się niczego nt. jaki przekrój ma dźwigar, z jakiego jest materiału (pewnie jakieś D16, ale czy to CzT, AT czy też inny rodzaj to wie sam Tupolew tylko), jakie nity są użyte do łączenia ani
AllOver - @krzychol66: Zamieszczone niżej zdjęcie pokazuje budowę skrzydła Tupolewa. ...

źródło: comment_blXl9dRXw3WSxhxYEazKqqTClUihXcpl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@krzychol66: Tam po kropce napisałem ci skąd ten rysunek się mógł się wziąć. W tym momencie również kończę tę bezowocną dyskusję. Bo ja na zabawę w wyrywkowe cytowanie i głupie pyskówki nie mam ochoty.
@kebapf: już koniec. Czasem człowiek chce być pomocny i podzielić się informacjami, które zna ze studiów i pracy zawodowej.
  • Odpowiedz
już koniec. Czasem człowiek chce być pomocny i podzielić się informacjami, które zna ze studiów i pracy zawodowej.


@AllOver:

Szkoda strzępić ryja na ludzi, którzy jedyny kontakt z lotnictwem mają podczas lotu czarterem do Egiptu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AllOver: Oświecę kolegę magistra doktora profesora pilota w trzech sprawach:
1. są różne rysunki techniczne. Są rysunki techniczne poglądowe, technologiczne, złożeniowe, dokładne rysunki detali w różnych rzutowaniach itd. Są również rysunki techniczne niemechaniczne (np. elektryczny, pneumatyczny itd.). Mimo wszystko są one rysunkami technicznymi, a nie np. modern art. Inżynier powinien wiedzieć, a nie rżnąć głupa.
2. ile byśmy się tu nie pokopali, nie zmienimy jednego: jest nowa podkomisja d/s zbadania
  • Odpowiedz
@wilkuu2: Nie będę się na wypoku przedstawiał, bo to bezcelowe.
Niemniej mogę ujawnić tyle, że Politechnika Warszawska nadała mi n lat temu tytuł mgr inż.
I niech to wystarczy ;)
  • Odpowiedz
@PeaceUN: polecam trzy odcinki z serii dokumentow Grzegorza Brauna o Smolensku. To, o czym wiemy z mediów to naprawdę drobny ułamek informacji. Kilka faktów naprawdę może dziwić - np. deinstalacja jednego z systemów wspomagających lądowanie zaraz po zakończonej wizycie Tuska kilka dni przed umówioną już wizytą reszty oficjeli. Albo manipulacje przy stenogramie z wypowiedzią Kopacz w sejmie nt. udziału polskich patologów (jest nagranie z jej wypowiedzią, która została wycięta z
  • Odpowiedz
@krzychol66: ale chwalisz się czy żalisz ? bo po wypowiedziach chyba się żalisz...

mówi Ci coś ,, daj mi punkt podparcia, a uniosę Ziemię '' , czyli na przykład, ·że siły zależą od kątów pod jakimi działają i takie tam ? czyli w skrócie w odpowiednich warunkach byś tą brzozą lufę od czołgu wygiął. ( naturalnie spore uproszczenie tematu, ale będziesz chciał to doczytasz :) ) to nie studia tylko gimbaza / liceum.

potężne metalowe dźwigary wewnątrzy skrzydła powiadasz ? nie pomyliło Ci się to z konstrukcją MOSTU na przykład ? metalowe dźwigary
  • Odpowiedz
@krzychol66: To ja oświecę pana magistra inżyniera, że w nomenklaturze lotniczej istnieje w instrukcjach, użytkowania w locie, lub obsługi pojęcie ILUSTRACJI.
@amath: nie no dural to też metal. Nie mylić ze stalą ;)
  • Odpowiedz
@trustME: jasne ze to byl zamach. Hel zrobił swoje. Dodatkowo b---a paliwowo-powietrzna zrobiła swoje. Miękka brzoza nie da rady popsuć skrzydła samolotu który był projektowany jako bombowiec. Dodatkowo lądował na miękkim gruncie który powinien zadziałać jak poduszka. Także zamach na 100%.
  • Odpowiedz
@kebapf: na pewno do mnie piszesz? Pierwsza część cytatu nie jest moja.

Swoją drogą, masz jakieś konkretne argumenty przeciwko Braunowi? Jeśli ma coś za uszami, chętnie usłyszę.
  • Odpowiedz