Wpis z mikrobloga

Szczęść Boże Mircy.
Jak obiecałem we wczorajszym wpisie, zabieramy się dzisiaj do modlitwy.
Dzięki użytkownikowi @konstruktywny_krytyk powstał grafik modlitw pod adresem https://docs.google.com/spreadsheets/d/19eiNIgkMfHcPoQXkQpcVl_PSzH1tjwl7ZB-K7soROZo/edit#gid=0
System działa tak: chętni do modlitwy wstawienniczej powinni zadeklarować się w jakie dni tygodnia/miesiąca będą się mogli modlić, oraz jaką modlitwą. Każdego dnia będą zbierane intencje na dzień następny, to znaczy intencje zebrane jutro (w czwartek) będą wpisane w grafik na pojutrze (piątek). Intencje zbierane będą codziennie na mikroblogu pod tagiem #mikromodlitwa. Proponuję codziennie (może rzadziej?) wrzucać informujący o tym wpis na mikroblogu w godzinach porannych, powiedzmy do godziny 8:00 i zakończyć zbieranie o godzinie 22:00. Intencje które wpłyną później zostaną przeniesione na kolejny dzień.
Grafik modlących się i modlitw będzie aktualizowany raz w tygodniu, intencje będą uzupełniane codziennie z jednodniowym wyprzedzeniem.

Oczywiście każdy z Was może wpisać swoje własne intencje, zachęcam też kolejne osoby do dołączania się do naszej grupy.

Przydałaby się też Wasza pomoc przy aktualizacji grafiku. Wystarczy że raz w tygodniu ktoś wrzuci wpis na mikro informujący o zbieraniu intencji i wieczorem wrzuci je do grafiku - jeśli ktoś jest chętny to proszę o zgłoszenie na priva do @konstruktywny_krytyk

Jeśli macie jakieś lepsze pomysły, uważacie że coś można zrobić lepiej albo inaczej to jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje, konstruktywna krytyka (nomen omen) jest bardzo wskazana.
Z Bogiem!

wołam: @Jagoda-, @Czekoladoowa, @konstruktywny_krytyk, @Tutanchanon, @MlodyJohan, @Mr-Slimak, @PatologiiZew, @ProjektZ, @Nightcrawler1609, @Thilers, @Czlowiek_i_ludz_zarazem, @yourgrandma, @NieLubieZiemniakow, @Fadamaker, @Znawca_Bigosu, @grski, @ashardin, @2PacShakur, @classicalover, @JAREMA_CP, @nikitaska, @Cicer_Cum_Caule, @kryniol,
#katolicyzm #modlitwa #wiara #religia
  • 23
@dendrofag: edytować nie każdy może, zatem prosiłbym o wstawienie mnie:
modlę się prosto i po swojemu - codziennie - odmawiam 5 zdrowasiek i 5 ojcze nasz
dodatkowo w Niedzielę przynajmniej półgodzinna lub godzinna modlitwa
@dendrofag: Chyba Pan posłuchał, bo gnida wypis dostał, hehe.
Ps zapomniałem. Nie wiedziałem, że czytanie Pisma też się liczy, bo w takim razie do mnie jeszcze należy dopisać codzienne jego czytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Quavitor:
Dodam Cię na tę niedzielę, ale jeszcze nie mamy systemu który by potrafił dodać kogoś w każda niedzielę (albo jakikolwiek dzień tygodnia). Trzeba będzie nad tym pomyśleć, a do tego czasu prosiłbym o przypomnienie się co tydzień.
Serdecznie pozdrawiam.
@grski:
Bardzo się cieszę że @gnida84 wyszedł ze szpitala, niedowiarki powiedzą że i tak by wyszedł, a ja wiem że to dzięki Bogu który wysłuchał naszych modlitw :)
Co do czytania Pisma Świętego to generalnie nie powinienem tego umieszczać, ale zrobiłem tu akurat jeden wyjątek. Zastanawiam się nawet czy nie zlikwidować w ogóle informacji kto jaką modlitwą się modli.
A Ty jak uważasz? Ta informacja jest według Ciebie potrzebna czy nie?
@dendrofag: Zbędna, czyli niepotrzebna. Bo i po co? Trochę mi to na myśl przyszło Mt 6, 5-6
Może niepotrzebnie, ale tak troszkę mi zaleciało. Intecje czyste mamy, ale po co się tak z tmy obnosić ile kto się pomodlił i tak dalej.

Ja bym napisał jedynie modlitwy zadeklarowane na dany dzień

Do tego jakoś gromadzić nicki osób, które się zadeklarowały i od czasu do czasu pytać, w ramach takiej przypominajki.