Wpis z mikrobloga

#kielce #szkola Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach wprowadził karty chipowe dla uczniów. A co najlepsze te karty są także kartami prepaid. Tak więc #cebuladeals dla szkoły za darmowy monitoring uczniów (w szkole są dodatkowo kamery, także w toaletach) dla banku i Visa.

Ciekawe czy dane uczniów są już w rączkach reklamodawców pieprzonych banków. Wykopcie to niech uczniowie nie dają sobą i swoimi danymi pomiatać.
Pobierz Dexter - #Kielce #szkola Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach wprowadził karty chipo...
źródło: comment_fN566f8D417KkdQH07BM3EaAeByoUoqm.jpg
  • 72
@SebusPL: @Dexter: na wykopie jest sporo osób które uczęszczały do tej szkoły, lub nadal uczęszczają.

Elektryk to był (i chyba nadal jest) najbardziej specyficzną szkołą, najlepiej przygotowuje do życia - może nie do matury czy innych głupot, ale do prawdziwego życia.
Sam jestem po elektryk i jestem z tego naprawdę dumny.
@Dexter: Nie wiem jak w Kielcach, ale u mnie w mieście to funkcjonuje w szkołach od około trzech lat i nie jest tak źle jak się zapowiadało. Na jednym otwarciu wychodzi n osób, a np po 6 lekcji i późniejszych na przerwie drzwi są otwarte bez tego. Tak samo rano. Z tego co wiem, to praktycznie nikt konta nie zakładał za pomocą tej karty.
@Dexter: typie, zalozylem specjalnie konto, zeby odpisac na ten jakze wspanialy temat

nie dają sobą i swoimi danymi pomiatać.

Nosz gwizdek, na pewno ponad 95% uzytkownikow tutaj posiada konto na Facebooku, kompletnie ich to nie interesuje. Inb4 sam takowe posiadasz, wielka mi prywatnosc, poza tym korzystasz z jakichs syfiastych stron dla normalfagow z wlaczonymi cookiesami, a potem sie dziwisz, ze reklamy sa w ciebie celowane. Ciekawostka: przegladarka Firefox na start automatycznie
@Dexter: w moim miescie jiz od 2 lat cos takiego jest... w mojej szkole jakis rok.. dostalam karte.. i nie uzylam ani razu xd bo wylaczyli system bo ich #!$%@?- kart sluzyly do otwierania drzwi do szkoly xd
Czy któraś z tych firm w realny sposób ma dostęp do karty, rachunku bankowego, peselu? Tym bardziej nigdy nie podaję szczegółowych danych (maksymalnie nr telefonu dla dwu-stopniowej weryfikacji).
@Dexter: zakladasz, ze brak pobierania akurat tych danych ratuje cie? Dzis przychodza po historie przegladanych przez ciebie produktow, zobaczysz po co przyjda jutro. "Noo, ja tylko to to i to im daje!" - wystarczy im to. Po co im twoj pesel? Po co im numer bankowy? Oni nie chca cie okrasc lub w cos wrobic, oni chca toba zmanipulowac zebys sam to zrobil. I tyle z wolnosci, o ktora probujesz walczyc.
@Johnny_Diesel: Różnica jest taka że koniec końców godzisz się na to, wiesz ja na przykład korzystam z Windowsa 10 chociaż wiem że mnie śledzi i inwigiluje xD jestem wygodnicki i nie przerzucę się na jakiegoś linuxa to mam.

Dzieciaki w tej szkole z tego co zdecydowałem w ogóle na ten temat nie decydują

Różnica subtelna ale jednak prawda?
@Dexter: nie widzę w tym nic złego, praktyka stosowana od dawna w wielu szkołach wyższych na zachodzie, karty nie musisz używać jako środka płatności, wolałbyś za nią z własnej kieszeni zapłacić ?