Wpis z mikrobloga

Zadzwoniła do mnie koleżanka, czy nie mam jakiejś pracy dla jej męża.

Zwolnili go z banku bo tną koszty w związku z nowym podatkiem.

Chłopa kojarzę tylko z tego, że na FB likował rakogenne artykuły z wpotylicę i pisał o świniach odrywanych od koryta.
#karma działa. Ma okazję się przekonać, jak działa #dobrazmiana w praktyce ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bekazprawakow tak mocna, że kolega z sąsiedniego biura przyszedł zobaczyć, co się u mnie dzieje ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bekazwyborcowpisu #czujedobrzeczlowiek
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Usurper:

Zwolnili go z banku bo tną koszty w związku z nowym podatkiem.


Tną koszty jak mieli od dawna w planie, a podatek wykorzystują jako pretekst dla zminimalizowania niezadowolenia. Są dwie możliwości. Albo dotychczasowy poziom zatrudnienia był optymalny ze względu na efektywność i jego zmniejszenie byłoby działaniem na szkodę – ale bank na swoją szkodę nie działa, więc to niemożliwe. Albo pracowników był w oczach banku nadmiar przy obecnej skali
  • Odpowiedz
@Billybob: Chcącemu nie dzieje się krzywda ( ͡º ͜ʖ͡º) Sam się prosił ( )

@B_P_R_D: Zgadzam się. To populiści o zacięciu bogoojczyźnianym, ale sami definiują się jako prawica więc tag uzasadniony ;)

@fantomasas: Jak było nie wiem, nie pracuję dla banku ;) Ale oficjalnie mówili o podatku ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@fantomasas: Dobijają mnie nie logiczne tłumaczenia zwolenników pisu, zwolnili gościa- pewnie wcześniej planowali, obniżono raitingi Polski- żydo masoneria zmowa, nieistotna agencja, wygiwzdali szydło- Niemcy, słychać po akcencie gwizdania xD, jesteście tak patologicznie zaślepieni i zakłamani że GW i TVN mogą się od was uczyć.
  • Odpowiedz
@Frank_Underwood:
Nie przesadzajmy - nie trzeba popierać PiSu, by mieć takie zdanie w tej konkretnie sprawie. Podatek jest idealna wymówką jeśli bank i tak by planował redukcję etatów - jaka była tutaj sytuacja to powiedzieć może ten, kto to w banku organizował, my możemy co najwyżej zgadywać.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: owszem masz rację że zakładanie na 100 % że jest to wina podatku może być błędne, ale bronienie zaciekle tego że tak nie jest też jest złe, jak obniżono raitingi też zaciekle mówili że nic z tego, tym czasem złotówka dostała po dupie.
  • Odpowiedz
@Frank_Underwood:
Nie twierdzę, że nadchodzą złote czasy dla banków - wiadomo, że jako ideologiczni wrogowie obecnej władzy nie będą mieli tak łatwo jak mieli wcześniej i będą musieli coś kombinować, tu podwyżsżą, tu zwolnią, tu klient nie dostanie kawy, a papier na dokumentach będzie mniejszej gramatury. Ale czy to zwolnienie jest zależne od tego to nie wiem - znam osobę, co od roku wiedziała, że w styczniu tego roku poleci
  • Odpowiedz
@Usurper: Znam podobną historię. Mam koleżankę która była na równoległych studiach i pracuje w PKO BP. Kiedy wstawiłem informację o obniżeniu raitingu na fejsie to dostałem odpowiedź o spisku żydowsko-niemieckim.

Dziś jest objęta programem zwolnień na 800 osób.... Z jednej strony to smutne, z drugiej takie życiowe...
  • Odpowiedz