Wpis z mikrobloga

No i jest...kolejny kumpel kumpel do gry :) Brakuje już tylko dwóch i będzie komplet ^^ Potem jeszcze tylko poprawka dla Pani Mechanik ...a w zasadzie model od nowa i główny "BardzoZłyCzasami" :)
W międzyczasie pracuję nad Dronami - znaczy oczywiście od strony wizualnej, ale i tak jest troszkę trudniej niż się spodziewaliśmy. Drony miały być prostym kompanem dla gracza, ale bardzo szybko się okazało, że "fajnie by było, gdyby" i takich "fajnie, gdyby coś" nazbierało się naprawdę sporo :) W efekcie Drony towarzyszące mają swój charakter, własną "wolną wolę" i kilka trybów walki które są uzależnione od posiadanej broni. Zatem, jeśli budujemy drona, który ma jedynie nas bronić przed wrogami, którzy podejdą zbyt blisko, a sam dron jest wyposażony w broń krótkiego zasięgu - to nie będzie się pchał między wrogów i uciekał od bohatera tylko dlatego, że "nie może dosięgnąć" wrogów.
nom..ale w sumie wpis miał być o nowym NPC .... :D cóż, jaki jest każdy widzi :) powolny, żółwiowaty, ślamazarny. Jak każdy npc, ma dla gracza pakiet kilku pobocznych zadań - ten bedzie mówił graczowi, gdzie znajdzie nowe moduły broni i części do dronów.

wersja z animacją tutaj: https://twitter.com/Rejke/status/693403009796198400
#gamedev #steampunk #blender #gimp #inkscape #grafika #grafikakomputerowa
Pobierz Rejke - No i jest...kolejny kumpel kumpel do gry :) Brakuje już tylko dwóch i będzie ...
źródło: comment_3y4lWmxbYmJaGIEPZ3zCD39xDIFhg5sH.jpg
  • 9
@Anlak: model jeden dzień, poprawki modelu i animacje drugi dzień i 3 dni na mordowanie się z teksturą :P to mi zawsze zajmuje najwięcej czasu...ciągle próbuję przyspieszyć, ale jako samouk nieustannie odczuwam braki umiejętności i wiedzy ;/
@sirgorn: Dzięki :) choć prawdę mówiąc styl wyszedł przypadkiem...nie jestem jakimś wybitnym grafikiem i robię "jak umiem" no i wychodzi, że umiem tylko tak xD ((oo))
W każdym razie
@sirgorn: wiem, od razu Cię rozpoznałam :) chociaż w sumie można mieć wątpliwości po moim komentarzu....aaa...kij..po prostu mam niezłe urwanie głowy ostatnio i piszę od rzeczy :P musiałam się opiekować siostrzeńcem cały tydzień...wiesz..oczy dookoła głowy i takie tam...