Wpis z mikrobloga

@emipk505: ohh no to jak ktoś kto się zna na psach może takie #!$%@? pisać, albo już porównywać kopiowanie uszu psa do operacji plastycznych dziecka, to trzeba być głupią babą walcząca o wolność i sprawiedliwość na świecie, która płacze nad biednym pieskiem a potem kupuje ajfona przy produkcji którego umierają ludzie. rasy niektóre zostały stworzone ku uciesze ludzi, niektóre do konkretnych prac, niektóre tylko dla zabawy. dobermany miały być takie a
@einz: mówię tylko o tym, że kopiowanie uszu i ogona było kiedyś wykonywane z różnych względów (np. żeby zwiększyć szybkość, żeby psy przeznaczone do walk lub polowania nie odnosiły obrażeń tych kończyn, albo żeby nie płacić podatków za psa [Anglia koniec XVIIIw.]), a teraz są to wyłącznie względy estetyczne (obalona teoria o zwiększonych infekcjach). Wiem, że dla psa to żadne przeżycie i prawie nic go nie boli, ale później często maja
@emipk505: Pewnie że kopiowanie uszu i obcinanie ogona w dzisiejszych czasach to zabieg czysto estetyczny i rozumiem z jakich powodów robiono to kiedyś, a że te powody są dziś już średnio aktualne. Prawda jest taka że wybrałbym dobermana głównie z powodów estetycznych, gdyż mi się one niezwykle podobają, a nie dlatego że ich charakter mi odpowiada, bo jak wiemy, charakter psa do sprawa mocno dyskusyjna i pomimo przejawiania pewnych skłonności, trudno
@einz: Ale gdzie ja oskarżałam kogoś, że jest #!$%@?, skoro kopiuje psu uszy i powiedziałam, że ma być to zakazane? Absolutnie tak nie myślę. Napisałam tylko, że po prostu z mojego punktu widzenia nie widzę w tym sensu. Podobnie nie widzę sensu ubierania psa w przebranie mikołaja na święta, ale czy to zakazuję?

I nie skreślam za to ludzi. Na spacerze chętnie bym podeszła do takiej osoby i się zapoznała. Mnie
@einz: @emipk505: @Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Gównoburza w najlepsze, a mnie to nikt nie zawoła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

obalona teoria o zwiększonych infekcjach

Chodzi Ci o infekcje uszu? masz może jakieś źródło na temat obalenia tej teorii, jakieś badania były robione, cokolwiek? Chętnie się czegoś więcej na ten temat dowiem

Prawda jest taka że wybrałbym dobermana głównie z powodów estetycznych, gdyż mi się one niezwykle podobają, a
Pobierz robertx - @einz: @emipk505: @KaintoCharlieaDeltatoKain: Gównoburza w najlepsze, a mni...
źródło: comment_Wlzj5T12K9SOYN6QQsjNtv9T9gtV9MpU.jpg
@robertx: wcześniej się wypowiadałeś, to myślałam, że śledzisz :D
Jeśli chodzi o te infekcje, to czytałam to kiedyś na jakimś forum i był odnośnik do strony, ale już nie pamiętam gdzie :/ Tam się weterynarze wypowiadali, że kopiowanie nie ma związku z infekcjami uszu, ale nie jestem Ci w stanie teraz powiedzieć więcej na ten temat.
Właśnie zauważyłam, że to na zdjęciu to jakieś dobermanopodobne, wiec wrzuciłam rasowca (na moje oko)
Pobierz e.....5 - @robertx: wcześniej się wypowiadałeś, to myślałam, że śledzisz :D
Jeśli ch...
źródło: comment_TqAyoqiTsMPeMWTLO1Z9CDGWkbdkyJ7h.jpg
@robertx: Ja rozumiem że Ty nie kupujesz psa który Ci się bardziej podoba, bo można kupować tylko na podstawie analizy charakterów tak? XD Miałem w życiu różne psy, kundle, francuza, malamuty, z każdym sobie dawałem radę i rozumiem podstawy psiej behawiorystki, a to że #!$%@? wybieram psa z uwagi na to że mi się podoba to źle? XD Myślałem że każdy kupuje psa takiego jaki mu się podoba, zwłaszcza jeżeli ma
@robertx: Już pomijam fakt że nawet te małe francuzy które są takim śmiesznym pieskiem potrafią mieć mega dominujący charakter, który czasem trudno okiełznać ludziom co kupują sobie pieski na urodziny. W stadzie nierzadko te małe gówna chcą dominować inne psy i równie nierzadko im się to udaje, a nie muszę Ci chyba tłumaczyć jak się potrafią zachowywać gdy zdominują Cię w domu. Mój bulgot jest jak na warunki normalnego wychowania (nie
Miałem w życiu różne psy, kundle, francuza, malamuty


@einz: Całkiem sporo, jak na kogoś, kto nie skończył jeszcze studiów.

rozumiem podstawy psiej behawiorystki

W stadzie nierzadko te małe gówna chcą dominować inne psy i równie nierzadko im się to udaje, a nie muszę Ci chyba tłumaczyć jak się potrafią zachowywać gdy zdominują Cię w domu.

naoglądali się Cezara Milana


Co masz na myśli? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@robertx:

Całkiem sporo, jak na kogoś, kto nie skończył jeszcze studiów.


Owszem, nie mówię że każdego wychowywałem sam i być może nietrafnie powiedziałem że "miałem". Dwa malamuty, żyje wciąż jeden, lat 12. Francuz, od początku "mój" lat 4, kundel lat 6 i kundel lat 5 które należą do rodziców mojej dziewczyny, z którą to jestem od lat 6 a w których wychowywaniu pomagałem. Opiekowałem się też zwichrowanym bulterierem znajomych przez krótki
Odnośnie samej dominacji, jest to mocno nadużywany termin. Samo zjawisko jako takie oczywiście występuje, jednak znaczy zupełnie coś innego niż głosi to popularny (niestety) program telewizyjny. Ten program i teoria dominacji, opierają się w głównej mierze na książce Okiem Psa autorstwa Johna Fishera. Z tez postawionych w tej książce Fisher wycofał się w kilka lat po jej wydaniu, po przeprowadzeniu dokładniejszych badań; zmarł w trakcie pisania kolejnej książki - niestety, nie dowiemy