Wpis z mikrobloga

Czy podpisując umowę w #play #abonament na okres 24 miesięcy jestem zobowiązany do #wypowiedzenieumowy miesiąc przed końcem ?
Zdziwiłem się, gdy po 24 miesiącach otrzymałem znowu fakturę do zapłaty, przeanalizowałem umowę punkt po punkcie i wg. niej wynika, że umowa wygasa po 24 mies. Zadzwoniłem do konsultanta, wytłumaczyłem, ze na umowie nic takiego nie znalazłem ale ten powiedział mi, że "tak już jest". Czy taki zapis jest w Regulaminie Usług Telekomunikacyjnych, którego nie przeczytałem, a który zaakceptowałem na umowie ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@deeuss: Skoro w umowie i regulaminie promocji nie ma nic o automatycznym przedłużeniu po okresie promocyjnym, to mogą się wypchać - teoretycznie. Ale obawiam się, że gdzieś tam jakiś punkt jest, który o tym wspomina ;)
@slava: Ahh.. umowa była do końca listopada, trochę sobie sprawę olałem i tydzień temu dzwoniłem do play, gdzie mnie poinformowali, że wypowiedzenie muszę złożyć. 20-tego dałem wypowiedzenie i umowa do marca aktywna :/
Zaraz zabieram się za regulamin, jak takiego punktu nie znajdę to znowu trzeba będzie się do UKE zgłosić :)
@pomarange: @slava: Tak jak pisałem w umowie nie ma takiej wzmianki. Ale za to jest w Regulaminie Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, którego nie czytałem, a który zaakceptowałem podpisując umowę :

§ 16. Czas obowiązywania umowy oraz zawieszenie usług

1.Umowa może być zawarta na czas nieokreślony

albo na czas określony. Umowa zawarta na czas

określony przekształca się po upływie czasu,

na jaki została zawarta, w Umowę zawartą na

czas nieokreślony, chyba że