Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam kupić sobie Xiaomi redmi 3 ze strony Ibuygou i zastanawiam się jak najtaniej jest tam kupić, jakieś rady?
w USD wychodzi $168,25 - z liderwalut i kartą walutową wychodzi - 693,46 zł - z kodem od @Pirzu przesyłką i ochroną VAT,
ale tak z ciekawości sprawdziłem inne waluty z przelicznikiem paypalowym:
w dolarach kanadyjskich $239.84 - około 720,50 zł
w EUR €156.56 - około 716,50 zł
No i tak na końcu sprawdziłem w funtach £108.42 - około 657,00 zł

No i trochę się zdziwiłem, że najtaniej wychodzi w funtach, czy może coś źle liczę, bo paypal żadnych dodatkowych opłat nie wprowadza przy przewalutowaniu, jedynie wyższy kurs mają?

#xiaomi #ibuygou
saimonm - Cześć, zamierzam kupić sobie Xiaomi redmi 3 ze strony Ibuygou i zastanawiam...

źródło: comment_8EUZSQSGh528gM73o01n5Yuo3PiJyGpP.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@saimonm: Ja niedawno brałem Mi4C i zamówiłem w funtach płacąc paypalem. Wyszło mnie prawie 100 zł taniej niż w $$ ( ͜͡ʖ ͡€) Przesyłka DHL bez VAT w 3 dni robocze.
  • Odpowiedz
@saimonm: przy roznych walutach wychodzi rozna cena koncowa, kiedys oplacalo sie brac w AUD ale podrozal o tyle samo co zwykly dolar w stosunku do zlotowki, wiec teraz najkorzystniej wlasnie w funtach.
  • Odpowiedz
@saimonm: Ale używasz kodu na Singapore Post przy wysyłce DHL. Pytałem o to @Pirzu i odpisał mi:

Kod na Singapore post pozwala obniżyć jeszcze bardziej cenę, w zamówieniu trzeba zaznaczyć wysyłkę DHL ale wyślą Singapore post
  • Odpowiedz
  • 0
@saimonm: na forum miui ktoś dał post z info od xiaomi.com.pl, że kolejna partia ma być za 720, tylko nie wiem czy cena dotyczy nowych kolorów czy wszystkich
  • Odpowiedz
@Raffael: tutaj na stronie Ibuygou zmieniasz walutę i myślę, że później to już automatycznie masz do płacenia w funtach. Na stronie jest u góry obok maila do supportu
  • Odpowiedz
@Mikaeru: Płaciłem PP w PLN i PP sam sobie policzył. Na pewno nie jest to atrakcyjny kurs tak jak płacić w funtach, ale o wiele lepiej mi wychodziło niż kartą bezpośrednio w $$
  • Odpowiedz