Wpis z mikrobloga

Mirasy, ciekawa sprawa mi się zdażyła. Robiłem jakiś czas temu dla klienta szablon na allegro. Dostałem przykładową aukcję jako wzór (miałem stamtąd wziąć sekcje, ewentualnie ich nazwy). No i zrobiłem ten projekt, później lekkie poprawki bo to się nie podobało albo to. No i jest. Projekt zaakceptowany i wdrożony. No i dzisiaj klient piszę mi maila, że dostał pismo od firmy, która ma aukcje, na której się wzorowałem. Chcą 15k i twierdzą, że projekt, który przygotowałem jest plagiatem. Jak dla mnie to tutaj nie ma mowy o plagiacie a co najwyżej o utworze inspirowanym. I teraz pytanie, czy roszczenia tamtej firmy są zasadne? Skąd w ogóle ta kwota 15k?

Tutaj grafiki dla porównania
wzornik
projekt wg. wytycznych klienta
#grafika #grafikakomputerowa #plagiat wołam też #prawo xD
  • 23
@TeflonDon: Projekt jest zupełnie inny wg mnie, widzę że skopiowałeś teksty z tego "plagiatu". Może o to im chodzi. Cholera wie. W każdym razie jeżeli chodzi o ostylowanie nie ma mowy o plagiacie, na kodowaniu się nie znam więc tutaj posłuchaj kolegów wyżej.
@TeflonDon: Kiedy chciał poprawek, to czy te poprawki czasem nie przybliżały w jakiś sposób twojego projektu do tego, który niby plagiatowałeś? Mam dziwne wrażenie, że to umowa jednego janusza z drugim. Jeden zamawia projekt, tu poprawić tam poprawić na podobieństwo tamtego i nagle sru 15 kafli, dzieląsię na pół i bajlando na majorce
@Norskee: nie, poprawki głównie dotyczył banera. W pierwszej wersji był taki "bootstrapowy" czyli zdjęcie w tle i jakiś napis. Reszta elementów nie była zmieniana w zancznym stopniu. Poprawki dotyczyły głównie dodania słynnego efektu "wow" :D W moim przypadku było to dodanie tej tęczowej ramki wokół kategorii i sześcianów.
@TeflonDon: a widziałeś to pismo? Może sam zleceniodawca sobie wymyślił tę historyjkę, żeby wycebulić od ciebie to bez hajsu ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie nawet w jak sprawa trafiłaby do sądu to nie ma opcji abyś miał z tego tytułu jakieś nieprzyjemności (oprócz samej sprway ofc).