Wpis z mikrobloga

Mirasy, ciekawa sprawa mi się zdażyła. Robiłem jakiś czas temu dla klienta szablon na allegro. Dostałem przykładową aukcję jako wzór (miałem stamtąd wziąć sekcje, ewentualnie ich nazwy). No i zrobiłem ten projekt, później lekkie poprawki bo to się nie podobało albo to. No i jest. Projekt zaakceptowany i wdrożony. No i dzisiaj klient piszę mi maila, że dostał pismo od firmy, która ma aukcje, na której się wzorowałem. Chcą 15k i twierdzą, że projekt, który przygotowałem jest plagiatem. Jak dla mnie to tutaj nie ma mowy o plagiacie a co najwyżej o utworze inspirowanym. I teraz pytanie, czy roszczenia tamtej firmy są zasadne? Skąd w ogóle ta kwota 15k?

Tutaj grafiki dla porównania
wzornik
projekt wg. wytycznych klienta
#grafika #grafikakomputerowa #plagiat wołam też #prawo xD
  • 23
@TeflonDon: jw. też podeślij koszty. Co do projektu to od strony graficznej jesteś bezpieczny, ale tylko i niestety tylko to. Układ sekcji i ich zawartość jeśli mają charakter twórczy też są dziełem. Moim zdaniem układ zawiera dość sporo nietypowych, dla innych aukcji, sekcji. Kolejność w obu jest taka sama, więc może być spory problem.

Spotkałem już sprawę, w których ktoś postawił stronkę www z takim samym nietypowym nazewnictwem i układem podstron.