Wpis z mikrobloga

#pytanie #studbaza trochę #programowanie

Drogie Mirki programisty, sprawa jest. Zbliża mi się termin zgłoszenia tematu pracy magisterskiej i jest problem. Moja uczelnia to raczej farsa, więc mógłbym się bronić z pracy "Analiza i omówienie czegoś tam". Wychodzę jednak z założenia, że skoro mam poświęcić czas to warto zrobić coś, co ma sens (taki idealista za mnie...). Niestety tematy zaproponowane przez możliwych promotorów nie są zbyt ciekawe. Sam najchętniej napisałbym coś w jakimś języku pod JVM, przy czym ważne żeby nie był to kolejny CRUD (z jakąś ładną biznesową otoczką) lub framework do logowania. Może chodzi wam po głowie jakiś ciekawy pomysł, na którego realizacje nie macie czasu? Ewentualnie może wasze szanujące się uczelni udostępniają listę interesujących tematów, które mogłyby mnie zainspirować. Z góry dzięki za pomoc.

  • 8
@gress: masz jakiś konkretną specjalizację na oku jeśli chodzi o pracę? Jak tak to może w tym kierunku idź - będziesz mieć do portfolio. A jak chcesz jakiś cudzy punkt widzenia - to tylko rzucę takie hasło jak Augmented Reality, jakiś prosty programik (albo i rozbudowany), tylko ciężko mi powiedzieć czy uda się napocić z tego magisterkę
@borkovski: Myślałem przez moment o jakimś frameworku do testowania REST API. Jest już jednak sporo takich narzędzi na rynku i ciężko będzie o innowacje, a robienie tego co już jest (na Open Source) raczej chluby nie przynosi. Data Mining to też ciekawy temat. Musiałbym jednak wymyśli jakiś konkretny przypadek użycia, nad którym pracowałbym w ramach swojej pracy. Analogicznie sprawy wyglądają w kwestii Raspberry. Z chęcią napisałbym coś na tą platformę, przy
@gress:
Rzeczą którą najbardziej Ci polecam jest zrobienie tak:

1) Przejrzyj zeszłoroczne projekty open source z Google Summer of Code.
2) Znajdź takie, które Cię interesują (dajmy na to OpenCV).
3) Napisz do kontrybutorów tych projektów z pytaniem co będzie w tym roku w ramach GSoC z ich organizacji i czy mógłbyś sobie zaklepać jakiś temat i zacząć nad nim siedzieć (np. jakiś algorytm w OpenCV).
4) Zgłoś ten temat jako
@gress: Zgłosiłem się jeszcze na inżynierce do rozwijania jakieś biblioteki Javowej i byłem nawet dogadany z jakimś Węgrem, który tam był jednym z głównych kontrybutorów. Ilość projektów na uczelni mnie jednak przygniotła i nic nie robiłem w kierunku GSoC. Jak się okazało samo pogadanie niestety nie wystarczy, oni muszą widzieć, że siedzisz nad projektem jeszcze przed klepnięciem GSoC. Stąd ziomek mi napisał, że chyba jednak nie mam już na to czasu