Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio siedzę w temacie mikrokomputerów. Świetna sprawa, ale netbooki kompletne można kupić taniej niż pi2 itd. Wiem, ze chodzi o rozmiar, ale czy nie lepiej kupić netbooka i oskalpować? Cała płytę można wyjąć, zrobić fajny case, zamiast dysku użyć karty sd (z powodu miejsca). Wychodzi coś większego, z większym poborem prądu (ale i wydajnością ). Możliwości praktycznie te same, system podobny(będzie Linux ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Dla takiej osoby jak ja która ma zamiar postawić system multimedialny(kodi,rPlay,Remote desktop), nie wiem czy nie będzie to lepsza opcja. Dajcie znać co o tym sądzicie, może ruszę ten projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°) #raspberrypi #raspberry #kodi #linux #komputery
  • 14
@MajorMichalek: Tu nie chodzi o to, że nie ma lepszych i tańszych rozwiązań, tylko o ich dostępność. RPI każdy ma takie samo, urządzenie eksponuje I/O jak tancerka erotyczna biust, po zrobieniu jakiegoś projektu bardzo łatwo można się nim podzielić i zaimplementować na innych kopiach, nie trzeba przy tym dużo grzebać ani kombinować jak z jakimś losowym rozbieranym netbookiem. Uniwersalność i prostota tego rozwiązania sprawia że nie trzeba zajmować się samym przygotowaniem
@MajorMichalek: Przez kilka miesięcy używałem lapka z rozwalonym ekranem i odkręconą pokrywą, bardzo fajne się go używało. Jedyny problem to że ciężko wymyślić jest obudowę, bo zazwyczaj płyty główne mają nierównomierne kształty, są bardzo cienkie i mają mało punktów mocowań, z chłodzeniem też może być problem. Po za tym nawet z małego laptopa taka płytka główna będzie kilkukrotnie większa od RPi i mimo wszystko kilku krotnie większy pobór mocy (I tak
@MajorMichalek: @MajorMichalek: No tak mialem pisać Celeron M idealnie się nadaje i ma pobór prądu zbliżony do RPI, mimo wszystko dużo zabawy ale jeżeli bios tylko pozwoli ruszyć bez monitora to idealna sprawa, warto i na pewno nieporównywalnie wydajniejsze niż RPi. Tylko nie wiem czy akurat ten procek ma działające sprzętowe dekodowanie wideo, bez tego ani rusz z FHD, a obawiam się że te starsze mogą mieć tyko starsze kodeki,