Wpis z mikrobloga

@yeloneck: zdawalem academic dwa razy, raz zeby dostac sie na studia drugi raz ze y dostac wize. General jest troche inny jesli chodzi o tematyke. Jednak jesli potrzebujesz jakis informacji, posz smialo moze bede w stanie pomoc.
@wiaterb: @xj0ker: dzięki :)
Zależy mi też na opisaniu przebiegu egzaminu. Wbijasz do sali i co dalej? Jesteście wszyscy razem, czy każdy solo wchodzi? Nie powiem, egzamin mam w kwietniu i co raz bardziej się stresuję :)
@yeloneck: a wiec tak.
Na poczatku musisz sie zarejestrowac, sprawdzaja odcisk palca i zdjecia. Dostaniesz godzine czesci mowionej, jest to ostatni etap.
Pierwsze trzy czesci sa z rzedu pisanie sluchanie czytanie. Nie ma zadnych przerw poza tymi koniecznymi na zmiane materialow. Tutaj zalezy od centrum, raz mialem mala sale, okolo 20 osob za drugim razem miedzy 200-300. Warto sprawdzic z Twoim centrum.
Powodzenia! Jaki wynik potrzebujesz?
@xj0ker: a jak byś ocenił swój angielski? Jesteś po jakiejś filologii, czy raczej samouk i to co w szkole serwowali? Pieniądze już odkładam jakiś czas, mam nadzieję, że wystarczy :)
@yeloneck: koncze uniwerek w sydney, nie jest to filologia. moj angielski jest calkiem niezly. Wpisz sobie ielts 8 speaking academic na youtubie to mniej wiecej bedziesz wiedzial jaki to poziom.
@xj0ker: Ja królem angielskiego nie jestem, ale radzę sobie bez problemu, więc mam nadzieję, że te 4,5 wpadną :) Gorzej z jakimiś specjalistycznymi słówkami, ale w końcu potrzebuję "General". Możesz coś napisać więcej o samym Sydney? Prawdopodobnie tam będę się kierował na początek.
@yeloneck: pracy jest ogrom. W tydzien od przylotu bedziesz pracowal, co do placy to zalezy gdzie. Kawiarnie/restauracje $15/h minimum, malowanie to od 20.
Moje mieszkanie to 465 tygodniowo
nowy apartamentowiec z basenem i silownia 15 minut of centrum. W sumie byla to okazyjna cena.
Koszty jedzenia mozesz lateo sprawdzic googlujac coles online, mozesz wyszukac dowolne produkty. Transport to $40 tydzien
Wyjscie do normalnej knajpy dla 2 osob to okolo $100
Macdonald
@xj0ker: nie żebym pierwszy raz czytał o tym, ale warto wiedzieć z kilku źródeł :)
Sam pracujesz gdzieś? Czyli tak jak wcześniej robiłem rozeznanie - pracując w 2 osoby, jedną wypłatę można w 100% odłożyć? Prawda to?
@yeloneck: owszem pracuje. Zalezy ile zarabiasz i jak zyjesz. Nie mozna generalizowac, ze wyplate odlozysz. My zbieramy na wplate wlasna na dom wiec oszczedzamy okolo 50k rocznie. W sumie bez spinania sie.