Wpis z mikrobloga

Śmiać mi się chce z Liroya i innych tego typu gości którzy wkoło opowiadają ze marihuana medyczna zbawi świat i w ogóle to świetny lek na raka. Prawda niestety jest taka ze nie ma żadnych wiarygodnych badań na temat dzialania leczniczego marihuany medycznej. A mówienie o tym ze to jest lek na raka jest czystym #!$%@? i graniem na nadzieje chorych ludzi. Liroy coś mówi ze robi to dla naszych dziadków i rodziców obawiam się ze albo jest głupi i naiwny albo #narkotykizawszespoko. Szkoda ze oglupia przy tym mnóstwo młodych ludzi. Inna sprawa jest ze marihuana medyczna czy niemedyczna powinna być legalna ale bez dorabiania do niej ideologii typu hurr durr marihuana leczy raka
#medycyna #liroy #oswiadczenie #4konserwy
  • 15
  • Odpowiedz
@amisobad: tak samo jak opioidy w przypadku bólu nowotworowego, bo go po prostu uśmierzają. A czy marihuana cokolwiek leczy, tzn długotrwałe zażywanie pozwala na całkowite pozbycie się przykrych dolegliwości, np ataku padaczki, epilepsji itp?
  • Odpowiedz
@grucki: A czy to musi od razu wyleczać z czegoś? Czy nie można nazwać marihuane "medyczną" w przypadku kiedy zmniejsza ból, rozluźnia i pomaga funkcjonować? W takim razie lepiej faszerować się chemią i lekami które nie zawsze pomagają albo wyniszczają organizm niż np przyjmować olej z konopi w aerozolu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Nihomme: a związki z oleju to już nie jest chemia? Przypominam że opioidy tez produkowane są naturalnie przez mak lekarski. Wszystko jest chemia. A po drugie działanie przeciwbólowe marrihuany jest nieznaczne. Osobom z bólem nowotworowy często nie mogą pomóc silne opiody jak morfina a co dopiero marihuana. Gdyby marihuana była taka świetna juz dawno na całym świecie byłaby powszechnie używana, morfina to tez narkotyk i jakoś jest używana w medycynie od
  • Odpowiedz
@grucki: Widzę, że temat ci obcy... Najgorzej gdy wypowiadają się "eksperci". Sam za takiego się nie uważam, ale sądzę, że przeczytałem i doświadczyłem dosyć sporo by śmiało mówić, że marihuana pomaga i na mocne bóle też.

Na jakiej podstawie wypowiadasz się, że działanie przeciwbólowe jest nieznaczne? Miałeś raka czy stwardnienie rozsiane, a podczas tego próbowałeś leczyć się marihuaną? Bo takie sobie gadanie "o bo mi się tak wydaje to tak jest"
  • Odpowiedz
@grucki: Gdzie niby opowiedziałem bajkę? W którym momencie mojego wpisu?
Jeżeli niezadowala cię taki link i w niego po prostu nie wierzysz to poszukaj innych źródeł i innych argumentów czemu ją zdelegalizowano. Potem możesz to tu przedstawić z chęcią się zapoznam z "prawdziwą historią".
  • Odpowiedz
  • 0
@Nihomme: opowiadasz bajki o silnym działaniu przeciwbólowy. Sam mówisz pewnie o Sativexsie który jest jedynie lekiem uzupełniającym i który jest wskazany wtedy kiedy inne leki nie pomagają.
  • Odpowiedz
@grucki: Nie mam po co ci udowadniam, że mówię prawdę. Po prostu fajnie by było jakby niektórzy przestali być ignorantami, a spojrzeli na coś z innej perspektywy i przestali siedzieć w "jedynej swojej słusznej racji". Poczytaj trochę książek, trochę artukułów, trochę opini innych ludzi, naprawdę to pomaga.

Nigdzie nie napisałem, że jak ci urwie nogę i zapalisz sobie jointa to nie będziesz czuł bólu. W przypadku sm i neuralgii tak ma
Nihomme - @grucki: Nie mam po co ci udowadniam, że mówię prawdę. Po prostu fajnie by ...

źródło: comment_t9bDhuC41rKT79oFqDRS3eIkKWeK8tyo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Nihomme: ale tłumacze ci ze nie jest to lek pierwszego rzutu. A w media pod wpływem jakiegoś lobby robią z tego najlepsze lekarstwo na świecie (w tym na raka, padaczkę itp ) mimo że nie ma żadnych wiarygodnych badań na ten temat. Nie podawaj mi linku z badaniami z forum dla cpaczy.
P.S Sativex w Polsce jest legalny
  • Odpowiedz
@grucki: Tak jest legalny, pisałem o tym wyżej. Tylko jego cena jest piękna bo ponad 2000 zł.

Czy w którymś z materiałów powiedzieli, że jest to najlepszy lek na świecie?
W Warszawie w centrum zdrowia dziecka dr Bielicki leczył padaczkę u dzieci właśnie medyczną mj. Powiedz teraz rodzicom tych dzieci, że to nie jest cudowne lekarstwo które powoduje zmniejszenie napadów padaczki.

"Pierwsze wyniki podawania leczniczej marihuany są dobre. Świadczy o tym
  • Odpowiedz
  • 1
@Nihomme: 1. Tak się składa że czytałem i osobiscie słuchałem opinii lekarzy na ten temat. Mówią wprost ze to wymysł medialny i nie ma zadnych obiektywnych zmian u chorych na padaczke a jedynie subiektywne.
2.Wlasnie o to chodzi ze nie ma licznych obserwacji. Nie wiesz czy 10 pomoze a jednemu powaznie zaszkodzi. Nie wiesz jakie będą długotrwałe skutki przyjmowania
3. Dr Bachanski sporo ryzykował swoim działaniem
4. Nie wiem czy zauważyłeś
  • Odpowiedz
1. Opinii lekarzy w Polsce czy za granicą? Czyli twoim zdaniem wszystko na temat mj to wymysł medialny? Czemu zatem rodzice tych dzieci tak mocno walczą i walczyli aby leczyć je tymi lekami? Czy lekiem nie można nazwać czegoś co pomaga choremu, nawet jeżeli to nie jest wyleczenie z choroby, a tylko poprawa stanu aktualnego?
2. "Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana", może i głupie powiedzenie, ale naprawdę sądzisz, że ktoś
  • Odpowiedz
  • 0
@Nihomme:Nie kieruj się opiniami rodziców bo oni z kolei kierują się emocjami ale ok zakładając że działa to bez tych badań które tak bagatelizujesz sadzisz ze ilu będzie lekarzy którzy będą chcieli brać odpowiedzialność na siebie i przepisywać tego typu leki? Przecież gdyby coś się stało to taki lekarz jest oskarżony o narażenie utraty zdrowia czy prowadzenie nielegalnych eksperymentow na pacjentach. Dlatego legalna tak ale bez pieprzenia ze zbawi świat.
  • Odpowiedz