Wpis z mikrobloga

@manyec: @sailor_73:
Heh, wiedziałem że ten post się skończy na opiniach w stylu "Skoda, marka dla januszy", "zielona kura", itp.
Typ osób co woli kupić drożej byleby nie iść do Biedronki.


@bidzej:
Przeglądałem katalogi obu aut i w sumie nie ma żadnych znaczących różnic w wyposażeniu. Może Pasek ma parę nowych systemów wspomagania, ale mi aż tak na tym nie zależy.
Za to Superb jest tańszy, większy i ładniejszy
Przeglądałem katalogi obu aut i w sumie nie ma żadnych znaczących różnic w wyposażeniu.


@sailor_73: w nazwach nie, ale generalnie Superb ma te same graty w niższej/starszej wersji + parę bajerów jest w ogóle niedostępnych dla Superba.
@bidzej:
Właściwie to Superba da się lepiej i łatwiej skonfigurować - na przykład Passat nie dopuszcza wyboru skrzyń automatycznych w najniższej opcji wyposażeniowej (w Skodzie nie ma takiego problemu), a żeby zamówić tapicerkę skórzaną trzeba brać najdroższą opcję Highline (w Superbie wystarczy druga najtańsza).
No i Pastuch ma niestety system bezkluczykowy w standardzie (nie każdy takie lubi, zatem to kolejny argument za Superbem).
@bidzej:
Passat B8 mi się nie podoba (B7 wyglądał lepiej ale z drugiej strony był trochę za nudny).
W ogóle ostatnio flagowe limuzyny koncernów to są jakieś kaszany (zwłaszcza nowa S-klasa - W221 było ładne, to teraz wypuścili paskudne W222).

Natomiast Superb III ma elegancką i jednocześnie ostrą linię.
Jedyne zastrzeżenia to gama silników (ale Passat ma dokładnie taką samą) - Superb II miał w ofercie silnik 3.6, w nowym modelu