Wpis z mikrobloga

Czy wszystkie karty sieciowe to takie g---o?
Kupiłem coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/159605/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_TL_WDN4800.html
Patrząc na przekrój cen to wydawało mi się, że powinno być ok, firma też chyba spoko.
Router stoi 5 metrów od komputera i dzieli go biurko i kawałek ściany, a zasięg WiFi potrafi spać do 1 kreseczki, tak że filmy w 480p na youtubie nie nadążają się ładować.
Z laptopem nie mam najmniejszego problemu, w obrębie mieszkania zawsze wifi dawało radę. Ile więc trzeba wydać na kartę sieciową, żeby dobrze działała?

#pcmasterrace #komputery
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_Tutaj: co jest w tym śmiesznego? Komp stacjonarny, stoi w jednym miejscu, dlaczego męczyć się po wifi, skoro po kablu można mieć stabilny (i do tego szybszy) transfer?
  • Odpowiedz
@l-_-l: Nie, bo układ pomieszczeń trochę do tego nie pasuje. Czasami jak ściągam coś większego to podłaczam kabel, ale wtedy mam kabel przez środek mieszkania.

@Jestem_Tutaj: to też jest TP-Link, wydawało mi się, że na PCI z 3 antenkami będzie lepsza. Kiedyś kupiłem na USB jakiś inny shit, to na 5 metrów wyciągał może 1 megabit/s przy czym nagrzewał się tak, że ciężko było utrzymać w ręce, a
  • Odpowiedz
@GwnBrz:
1. czy router jest umiejscowiony wysoko na półce?
2. czy zamontowałeś anteny na karcie?
3. czy dobrze zainstalowałeś sterowniki?
4. czy antena w routerze może być uszkodzona?

po opiniach wydaje się że jest dużo zadowolonych klientów, możliwe że problem jest gdzieś u ciebie, niekoniecznie winą samej karty
  • Odpowiedz
@GwnBrz: Ten komentarz do 1 punktu mam nadzieję że to był sarkazm ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli to nie był sarkazm, to ustaw router gdzieś wysoko na półce/szafie w pomieszczeniu
  • Odpowiedz