Wpis z mikrobloga

Czy wszystkie karty sieciowe to takie g---o?
Kupiłem coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/159605/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_TL_WDN4800.html
Patrząc na przekrój cen to wydawało mi się, że powinno być ok, firma też chyba spoko.
Router stoi 5 metrów od komputera i dzieli go biurko i kawałek ściany, a zasięg WiFi potrafi spać do 1 kreseczki, tak że filmy w 480p na youtubie nie nadążają się ładować.
Z laptopem nie mam najmniejszego problemu, w obrębie mieszkania zawsze wifi dawało radę. Ile więc trzeba wydać na kartę sieciową, żeby dobrze działała?

#pcmasterrace #komputery
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damonqsY: Powiesiłem testowo na wysokości mniej więcej 190cm i siła sygnału w tym śmiesznym narzędziu z TP-link wzrosła z 38 do 58%. Dzięki za radę :-). Teraz muszę tylko wykombinować jak to zrobić na stałe, bo okazuje się, że wszystkie kable są za krótkie, żeby postawić go na szafie, ale jakoś to ogarnę.
  • Odpowiedz
@damonqsY: Rozumiem, że ktoś tak pisze, ale jak ma się to do fizyki?
Pytam bo zajmowałem się kilkanaście lat WIFI i tak szczerze to w życiu nie słyszałem, że tak być powinno. Zawsze sygnał poprawiało obracanie samej anteny oraz jej pochylenie. Sygnał potrafi się odbijać i jest pochłaniany lub zniekształcany przez przeszkody. Nie ma to nic wspólnego z ustawieniem góra i dół, a jedynie kwestia przeszkód po drodze.
  • Odpowiedz
@Luks_x: Ziom, tu nie chodzi o fizyke, konstrukcje anteny czy kwantową budowę fal radiowych tylko to są zalecenia ekspertów dla przeciętnego kowalskiego który chce mieć w domu sieć
  • Odpowiedz
@damonqsY: Nie wiem czy ekpertów. Ale nie istotne, ja tylko chcę powiedzieć, że to ma swoje uzasadnienie i nie lezy ono w wysokości, ale ilości przeszkód dla sygnału. Ja w robocie mam metalowe wysokie półki i ta zasada już była by błędna dla poprawy sygnału. Po prostu szukamy jak najmniejszej ilości przeszkód dla sygnału. I nie w linii prostej tylko po łuku.
Wyszło, że się czepiam, a ja tylko chciałem
  • Odpowiedz
@GwnBrz: Oczywiście pod UPC. Coś co ma ze 2 anteny dla 2,4GHz.Chyba, że masz w komputerze kartę na 5GHz to lepiej coś pod 5 bo są mniejsze zakłócenia na tej częstotliwości. No i oczywiście anteny zewnętrzne, bo wbudowane nie są dla Ciebie. Ile Ci wyciąga to WIFI co masz? średnia 20Mbit?
  • Odpowiedz
@Luks_x: Mam 5GHz ale nie mogę ustawić dwóch zakresów jednocześnie, a na 5 nie działa mi ani telefon ani tablet. A nie wiem ile wyciąga, tak jak na tych obrazkach co wrzucałem, jak router stoi na podłodze to 13,6Mbps.
  • Odpowiedz