Wpis z mikrobloga

Już w przyszły wtorek oficjalna premiera symulatora stawania się obłąkanym.
Darkest Dungeon to drużynowy miks strategii turowej i erpega w stylu komiksów z Hellboyem i gęstym sosie z Lovecrafta. Szukałeś skarbów? Znalazłeś zdechłą rybę. Czytałeś zakazane księgi? Dostałeś syfilis. Bestie czające się w ciemnościach łamią nie tylko kości, ale kaleczą również duszę; nie bądź zdziwionym gdy kapłanka pod wpływem stresu zamiast uzdrawiać, zaczyna wyzywać swoich kompanów od #!$%@?. Tylko tutaj jako śmiałków możesz nająć tresera-zoofila, opancerzoną zakonnicę-bezbożnicę, kuszniczkę z zaćmą i krzyżowca-kleptomana.

A wy pewnie dalej gracie w LoLa i KałaDudi. Nawet mi was nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gry #lovecraft #hellboy #darkestdungeon #bekazpodludzi
ixqol - Już w przyszły wtorek oficjalna premiera symulatora stawania się obłąkanym.
...
  • 16
@Przegrywens: No typowy @Przegrywens. A na serio, zwykle gardzę wczesno-dostępami i innymi wynalazkami dzisiejszego rynku gier wideło, ale w tym przypadku nie mogę narzekać. Strasznie fajnie było przyglądać się jak gra rozwijała się przez ubiegły rok.
@ixqol: Ludzie w recenzjach piszą, że im nowsze patche tym gorzej. Jak oglądałem gameplaye z bardzo wczesnych wersji gry to faktycznie bardzo wciąga, ale negatywne recenzje połączone z ceną mnie odstraszyły.
@TotalDisaster: Im nowsze patche tym inaczej, zmieniono mechanikę rozgrywki w kilku miejscach. Dlatego każuale mają zwykły ból dupy i jęczą o dodanie suwaka poziomu trudności, bo podczas ostatniej wyprawy na zawał serca zszedł ich ulubiony bohater. Moja opinia? Niech #!$%@?ą. Sam kilkakrotnie wyłączałem grę z #!$%@? i miałem ochotę #!$%@?ąć komputerem o ścianę, ale właśnie nawet takie negatywne emocje dodają grze swoistego "uroku". Gra jest trudna i pełna wyzwań, nie jesteś
@TotalDisaster: Mechanikę zwłok można wyłączyć w menu gry.

Powiem szczerze od siebie, że o ile jarałem się przez 10h grania to teraz zbyt dużo rzeczy mnie denerwuje, żebym miał dalej grać. Wyrzuciłbym najchętniej stres, czasami jest to niesamowicie niesprawiedliwa mechanika, np. jak trafisz na 2x Madman, po jednej walce można mieć 3/4 oddziału obłąkanego, a wtedy ten czwarty od razu łapie to od reszty.

Słabe imho jest też, że jak już
@Sirion: > Mechanikę zwłok można wyłączyć w menu gry
O widzisz, to jest crucial info. A mógłbyś sprawdzić na steamie* czy można sobie ustawić starszą wersję?

A na łatwe/średnie dungeony może nie można iść żeby nie było za łatwo właśnie wymaksowanymi postaciami, żeby nie farmić zwyczajnie kasy. Tak strzelam tylko.

*appka steam -> prawym na grę -> properties -> patrzysz czy jest zakładka "Betas" -> patrzysz czy są dostępne jakieś wersje