Wpis z mikrobloga

Mirunie od #amd i #komputery jak wyszły te krimsony całe i był #przegryw z blokowaniem się wentylatorów na 20% to wyszedł jakiś typek od czerwonych na twittera i krzyczał, że to niegroźne bo przy jakiejś tam temperaturze karty same się wyłączą / zmniejszą taktowane / cokolwiek.

No to ja się pytam jaka to musi być temperatura bo tak się składa, że dziś rano znowu jakimś cudem (na sterownikach 16.1) wiatraczki postanowiły sobie ##!$%@? i się zatrzymały na tych nieszczęsnych 20%, co za tym idzie moje dwie sztuki 270X dobiły do 99°C.

Czy te sterowniki są tak #!$%@? czy wina, bo ja wiem, MSI Afterburner'a, Windowsa 10. No kaman za każdym razem jak odpalam PC muszę sprawdzać czy przypadkiem nie przełączyło się sterowanie wentylatorami na ręczne.

AMD ogarnij się. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gorzkiezale
  • 6
@gwarth: Na pulpicie mam 25-30C, przy obciążeniu jak karta steruje wiatrakami to do 60C jak sterowanie nie działa i wentylatory nie przyśpieszają to ok 70-75C. Ogólnie chłodzenie jest wydajne i wenty z reguły nie przekraczają 30% obrotów przy pełnym obciażeniu. I całe szczęście bo 100% obrotów przypomina już dźwięk odrzutowca ;)
@Paszko_Rymbaba: nieźle, u mnie na pulpicie jest ok 35C (wiadomo dwie karty mniej miejsca) to norma, ale żeby przy praktycznie wyłączonych wiatrakach było prawie 30 stopni mniej. Albo mega wydajne chłodzenie w obudowie, albo u mnie coś się dzieje z kartami.