Wpis z mikrobloga

Chciałbm zwiększyć swoją masę mięśniową
Z przyczyn X nie mogę wyjść z piwnicy i siłkę odwiedzę gdzieś za jakieś pół roku może.
1. Czy dobrze jest się wziąć przed tym za ćwiczenia w domu oparte na ciężare swojego ciała? kalistenika, "skazany na trening" itp?
2. Czy bez obciążenia typu sztanga uda nam się zwiększyć masę mająs nadwyżkę kalorii czy tyko wyrobię sobię rzeźbę? Bo czytałem że cienko z budowaniem masy jeśli chodzi o ćwiczenia oparte na masie ciała.
3. Czy rozsądnie przez te pół roku ćwiczyć sobie w domu i budować rzeźbę tymi ćwiczeniami, by potem pójść wyrzeźbiony na siłowni robić samą masę? Tzn pompować to wyrzeźbione ciało :D czy lepiej wstrzymać się i zacząć na siłowni od razu bo:

4. Dalsa część pyt 3 - Czy budowanie rzeźby w kalistenice i bez cieżarów robi jakiś "inny" typ ciała niż ćwiczenia na rzeźbę na siłce? I tyko zrobię sobie "krzywdę"

Dodam, że jestem szczupły i nie mam zbytnio co do zrzucenia.
Interesuje mnie coś w miarę delikatnego typu:

#kalistenika #silownia #mikrokoksy
coolcooly22 - Chciałbm zwiększyć swoją masę mięśniową
Z przyczyn X nie mogę wyjść z ...

źródło: comment_K9uKWjDOAnxayS5sdfZrYaDPLVr4xtMd.jpg

Pobierz
  • 23
@coolcooly22: totalne bzdury gadasz w kwestii rzezby. rzezbe to sie robi jak masz juz sensowna mase i robisz redukcje, ewentualnie dopracowujesz slabsze partie. kalistenika jest w porzadku, roznice wynikaja z tego ze nigdy nie zbudujesz tak solidnej sylwetki jak na silowni. kalistenika to bardziej funkcjonalnosc niz masa. trzymaj lekka nadwyzke, trenuj rozsądnie - np co drugi, trzeci dzien, pracuj nad rozciagnieciem, mozesz dorzucic jakies aeroby jesli czujesz taka potrzebe. po prostu
@coolcooly22: Napisałeś o budowaniu rzeźby to ci tak napisałem. Jak będziesz miał "bear mode" to możemy mówić o rzeźbieniu, nie jak masz 30 kg niedowagi. "Rzeźbienie" to zrzucianie tłuszczu gdy masz już sensowną sylwetkę. Nie masz co o tym myśleć przez najbliższy czas.
@coolcooly22: a, zapomnialem o jednym - nie, kalistenika nie wyrobi Ci innej sylwetki niz trening na silce. masa to masa. po prostu ta sylwetka bedzie budowac sie w inny sposob - kalistenika nie zrobisz solidnych nog, kalistenika nie zrobisz porzadnych kapturow, nie wyizolujesz konkretnych partii, silowo tez bedzie srednio itp itd. z drugiej strony, typowy trening na silce nie da Ci takiej funkcjonalnosci, takiej kontroli nad swoim cialem jak kalistenika -
@coolcooly22: ćwicz i nie myśl za dużo. Skazany na trening do szajs, ja robie od lipca kali wg bodyweightfitness na reddit i ostatnio dowiedziałem się od różowego że mięśnie wydać, a nie jest skora do pochwal.
Nastaw się jednak na to że robisz to kilka miesięcy, a nawet lat a nie ze efekty chcesz od razu. Ty je poczujesz co prawda po 3 tygodniach, ale inni zobaczą po 3 miesiącach.
@sitta_europaea: Link do oryginalnego tematu z opisem planu ćwiczeń:

https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/wiki/kb/recommended_routine

Wersja po polsku, gdzie 3 razy podkreślam to, o co każdy potem pyta, a na końcu jest rozpiska 1:1 układu ćwiczeń. 

https://docs.google.com/document/d/1wZgCoYOQq586rUTOhS74bl1cCadB5uzcbx5QXIUMsOA/edit?usp=sharing

Warto przeczytać całość.



FAQ o ćwiczeniach:

https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/wiki/faq
"Rzeźbienie" to zrzucianie tłuszczu gdy masz już sensowną sylwetkę. Nie masz co o tym myśleć przez najbliższy czas.


@easy_tf:

totalne bzdury gadasz w kwestii rzezby. rzezbe to sie robi jak masz juz sensowna mase i robisz redukcje, ewentualnie dopracowujesz slabsze partie. kalistenika jest w porzadku, roznice wynikaja z tego ze nigdy nie zbudujesz tak solidnej sylwetki jak na silowni. kalistenika to bardziej funkcjonalnosc niz masa. trzymaj lekka nadwyzke, trenuj rozsądnie -
@coolcooly22: albo jestes wyrzezbiony albo jestes chudy - to od tego bym zaczal. abs ma kazdy ponizej okreslonego poziomu tluszczu. jak robisz mase to idzie i masa miesniowa i tluszcz - przy czym to drugie mozesz ograniczyc rozsadna dieta i aerobami.
@coolcooly22:
1. TAK, ale pamiętaj o nogach i przykładaj się do brzucha.
2. Jeśli pisząc masę masz na myśli masę mięśniową to BANKOWO. Nie #!$%@? za dużo tylko jedź "czysto". Resztę dnia i tak spędzasz w piwnicy
3. Po prostu ćwicz i nie dorabiaj piździe uszu. ( ͡ ͜ʖ ͡)
4. Tak, moim subiektywnym zdaniem bardziej estetyczny.
4.9% najważniejsze - kup drążek (i TRXa).

Powodzenia kumplu!
@coolcooly22: Ja łączę ćwiczenia wzięte z kalisteniki z typowo siłowymi, co prawda dysponuję w domu "paroma" krążkami itd, ale zawsze można sobie dokupić coś, nie mówię, że od razu masz w domu zrobić drugą siłownie. Proponuję Ci, kupić sobie na przykład krążek 5kg i przełożyć przez niego jakiś pasek i ćwiczyć z nim. Nie wiem ile już ćwiczysz, ale po paru tygodniach możesz sobie sukcesywnie dokładać. Jak napisał @GrimSugar, drążek