Wpis z mikrobloga

Mireczki, jako, że nadciąga sesja na mojej kochanej Politechnice, a czuje potrzebę odświeżenia oprogramowania, chciałbym zasięgnąć waszej porady, co do wyboru jakiejś fajnej dystrybucji Linuksa :P

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, od Ubuntu, po Debiana i OpenSUSE kończąc, chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami, doświadczeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linuks #ubuntu #debian #opensuse
  • 12
@qwelukasz: Sęk w tym, że ja właśnie teraz siedzę na Mint Mate i powiem szczerze, że coś z nim jest nie tak, nie bardzo chce współpracować z moim sprzętem. Ale może to tez wynikać z tego, że nie poświęciłem mu wystarczająco dużo uwagi :/
@dejmjen: Ubuntu bardzo długo używałem, potem zrobiło się strasznie ciężkie, do tego to środowisko graficzne...myślę nad Debianem. Mint - fajny, ale mój komp go nie lubi :P Coś o openSUSE wam wiadomo albo o gentoo/archlinux?
@rafmat24: Ze sterownikami chyba jest ok, dystrybucja ma przygotowaną własną aplikację w której jeśli masz kilka wersji sterownika(np dla grafiki otwarte i zamknięte) to możesz sobie jednym kliknięciem wybrać jaką wersję chcesz.
@rafmat24: Tzn. IMO jeśli jesteś kompletnym nieogarem w kwestii linuxa trochę łatwiejszy będzie Xubuntu:
-moim zdaniem lepszy podział programów na kategorie jest w Centrum Oprogramowania Ubuntu niż w tym co ma Manjaro
-w razie jakichkolwiek problemów prawie na pewno został wytłumaczony gdzieś w necie jeśli chodzi o Ubuntu

Z drugiej strony:
-99% rzeczy w Manjaro możesz oprzeć o wiki Archa- najlepsze chyba spośród WSZYSTKICH linuxowych
-Manjaro nie czekają problemy z aplikacjami
@Leinnan: Ja z Linuksami się znam nie od dziś, wszelkie smaczki konfiguracyjne są do rozgryzienia, mi to potrzebne jest do ogólnej pracy, LaTeXa, Pythona, C/C++. Poza tym, lubię pracę w konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)