Wpis z mikrobloga

Dobra mireczki jest sprawa i potrzebuje waszej pomocy. Mam skończone 18 lat, chodzę do trzeciej klasy technikum i zamierzam wyciągnąć papiery i iść do roboty. No i zastanawiam się czy warto. Jakbym rzucił szkołę teraz, gdzie mógłbym dostać pracę? Uczę się na profilu technik informatyk więc raczej coś o tej tematyce by mnie interesowało. Kolejna sprawa to egzaminy zawodowe, mogę normalnie po rzuceniu do nich podejść nie? Tak wiem, że musiałbym raczej zapłacić za nie ale to nic. Nie wiem jakie wy widzicie plusy i minusy? #szkola #techbaza #technikinformatyk #technikum #praca
  • 34
  • Odpowiedz
@stefanwas: najlepsze rozwiązanie to dokończyć zaocznie, ja tak kiedyś zrobiłem z licbaza i polecam. Żałuję, że wcześniej nawet nie zmieniłem, dopiero na ostatnie pół roku.
  • Odpowiedz
@absoladoo: z tego co pamietam to rok temu wlasnie wlazly nowe przepisy nt egzaminow i wydaje mi sie ze jest tak jak mowie ale nie jestem pewien @alejandra15: no ale czemu mialbym zalowac? jak teraz mysle to tylko wyksztalcenie mi przepada (matura i tak mi sie nie przyda)
@halcyon: zaocznie ze wieczorowo czy weekendy? co robiles jak rzuciles? praca czy jak?
  • Odpowiedz
@stefanwas: w czasach gdzie nawet największa ameba umysłowa może zrobić magistra (który nic nie da ale papier jest) Twój syn będzie miał ojca, który nie skończył nawet technikum. O czym to będzie świadczyć? Myślisz że jesteś taki kozak jak Steve Jobs że bez wykształcenia zarobisz miliardy? Życie Cie szybko rozczaruje.
  • Odpowiedz
@stefanwas: Pracodawcy mają jakieś podstawowe wymagania, jeśli nie będziesz miał wykształcenia zawodowego, to nigdzie Cię nie zechcą tym bardziej, że nie będziesz mial pożądanego statusu osoby uczącej się (chyba, że masz papiery na niepełnosprawność). Pozostaje własna firma wtedy. Jak nie chcesz matury, to wytrzymaj w szkole do egzaminów zawodowych i tyle.
  • Odpowiedz
@Koszmar_zUo: zdaje sobie niestety z tego sprawe ale nie wytrzymam chyba kolejnego roku ;x siedze i kuzwa marnuje czas @3mielu: powiedzmy ze uzyskam mature po te 30%, co mi z tego oprocz studiow? @ladzik: nie planuje miec dzieci. nie zamierzam byc miliarderem. jakies konkrety czy tak bedziemy gadac?
  • Odpowiedz
@stefanwas: Jakieś podstawowe wymagania trzeba mieć. Nie zatrudniłbym na stanowisko w IT kogoś bez matury :D No chyba, że byłby mega mózgiem. Ale umówmy się, ty nim nie jesteś ( )
  • Odpowiedz
@stefanwas: zaocznie, czyli weekendowo. Udało mi się fajną pracę znaleźć i bardziej mi się opłacało już doświadczenie łapać, poza tym łatwiej sie nawet przygotować samemu do matury/egzaminów.
  • Odpowiedz
@stefanwas: zawodowy to opis i zrzuty ekranu + teścik o ile nic nie zmienili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak powiesz, że nie chcesz matury zdawać to powinni odpuścić z innych przedmiotów. Albo zmień tryb na zaoczny/wieczorowy - bardziej 'zagęszczone' zajęcia.
I od tego praca, w sumie o to się rozchodzi ile po tym technikum umiesz.
  • Odpowiedz
Ale umówmy się, ty nim nie jesteś ( )


@3mielu: dzieki a teraz powiedz mi co takiego daje matura? nawet na najnizszym poziomie. ze cos wie czy ze mial farta? ze pracodawcy maja wymagania to zdaje sobie z tego sprawe. @halcyon: praca na etat czy jak?
  • Odpowiedz