Wpis z mikrobloga

@fr3shman: a ja Ci zazdroszczę, gdybym była facetem chciałabym iść do wojska. to jest nauka na całe życie, a z wiekiem patrzy się na to z całkiem innej perspektywy. więc nie wiem czego tu można "współczuć".


@R039: byłaś już w wojsku? Wiesz, że kobiety też mogą?
  • Odpowiedz
@LeMoore: wiem, ale nie sądzę, że dałabym sobie tam radę bo nie ukrywam, że jestem zbyt słaba psychicznie na takie wyzwania.
  • Odpowiedz
@LeMoore: wiem, ale nie sądzę, że dałabym sobie tam radę bo nie ukrywam, że jestem zbyt słaba psychicznie na takie wyzwania.


@R039: ale przecież to nauka na całe życie, z wiekiem spojrzysz na to z całkiem innej perspektywy.
  • Odpowiedz
@R039: czyli po prostu gadasz dla samego gadania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja chciałbym mieć okres co miesiąc, ale nie taki delikatny, tylko taki, który unieruchamia na trzy dni, takie coś hartuje umysł i ciało i przyda się każdemu człowiekowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@braszok: Jest ten NSR, w listopadzie brat był jeszcze na następnym szkoleniu 2-tygodniowym na poligonie i teraz czeka już na zawodowy kontrakt, ale nie wie kiedy i gdzie trafi, zawsze możesz próbować innej ścieżki dostania się do wojska, jego dziewczyna chciała iść do szkoły oficerskiej we wrocławiu, ale nie przeszła badań ze względu na wadę serca. Tak czy inaczej większość osób traktowała NSR jako przygodę i nie planowali zostania w wojsku.
  • Odpowiedz
@Corsen: Uziemienie oznaczało, że mozna leżeć na wozie (łóżku) ale jedna noga musiała dotykac podłogi. W przypadku łóżek piętrowych - robiło się np. z koca sznur, który po przywiązaniu do nogi musiał tej podłogi dotykać.
  • Odpowiedz
@wykopranger: W czasach kiedy w wojsku była fala, koty w dzień nie mogły leżeć na wozach. Po przycince dostawały trochę luzu - czyli mogły leżeć na wozach ale właśnie z uziemieniem. Dopiero po obcince, kiedy wojak stawał się dziadkiem, mogł leżeć na wozie bez ograniczeń. Takie wojskowe zabawy. Z czasem, kiedy służba była skracana, zasady się zmieniały, ale w latach `90 tak to wyglądało.
  • Odpowiedz
Uziemienie oznaczało, że mozna leżeć na wozie (łóżku) ale jedna noga musiała dotykac podłogi. W przypadku łóżek piętrowych - robiło się np. z koca sznur, który po przywiązaniu do nogi musiał tej podłogi dotykać.


@AlbertWesker: i czemu ma takie coś służyć? Utwierdza mnie to w przekonaniu że wojsko to inny świat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz