Wpis z mikrobloga

No to pora na małą aktualizację. Wyszła habanero brown ;) Czekam teraz na Naga Jolokia oraz habanero Yellow. Oczywiście chciałbym aby wyszła też cała reszta. W każdej doniczce są bowiem po 3 nasionka. Dobrze by było mieć więcej niż po jednej sadzonce. A to choroby mogą bowiem niweczyć uprawę, a to co innego się stanie. Dobrze że wzeszła ta habanero brown, white, 4 Cubanelle, 3 Poblano, 2 skorpiony ;D

#papryczki #chili #domowyogrod #chilihead

żółta - habanero yellow x3 nasiona


brązowa - habanero brown x3 nasiona


różowa - Poblano x3 nasiona


torfowy kubek - 2 losowe x2nasiona


niebieski - Bhut Jolokia x3 nasiona


biały - habanero white x3 nasiona


czarny - Trinidad Scorpion Butch T x3 nasiona


torfowy kubek - Cubanelle x4 nastiona
Pobierz goromadska - No to pora na małą aktualizację. Wyszła habanero brown ;) Czekam teraz n...
źródło: comment_zIxvmv0k7eFVknHAFyFlsxXx8rsWLQbf.jpg
  • 8
@goromadska: Na parapetach w ogrzewanym mieszkaniu, południowa strona - one tak po prostu mają, że gubią liście, ale nadal trzeba je przez zimę podlewać. Wyobraź sobie te wszystkie liście na i pod parapetem. Te wszystkie zielone gałązki są żywe i wypuszczą liście, potem kwiaty i na koniec owoce. I to dwukrotnie przez wiosnę, lato i jesień. Te uschnięte są do usunięcia, ale poczekam, aż się trochę wzmocnią. Swoją drogą - nasiona
@dziczku: tak wiem ;) wszystkie odmiany kupowałem do tej pory w formie nasion przez internet i często różnie rosną. Z tej partii jestem zadowolony. Wschodzi ok 80%.

Z moich papryk też dużo liści spadało, teraz mniej, ale nie miałem usychających łodyg. Owocowały w zimie ;) Może widziałeś pod tagiem #domowyogrod całą "gromadkę".
Nie widziałem, ale już zobaczyłem:) To może od początku - też mam świra na punkcie chilli, swego czasu miałem kilka odmian jednak stało się tak, że je porzuciłem - mówiąc prościej miałem ważniejsze sprawy w życiu i papryczki zostawiłem na zimę na balkonie - jedyną odmianą, którą odzyskałem jest habanero - to najzwyklejsze, pomarańczowe (uwielbiam za ostrość, nie przepadam za smakiem) - resztę mam zamiar odzyskać. Jednak w sklepach internetowych (jednym konkretnym)