Wpis z mikrobloga

Cześć! Chcę ruszyć temat czegoś tekiego jak #bcaa i innych pierdół. Jest to jakiś tam suplement... mam kolegę który ostatnio mi wysłał fotke z 4 tabsami jakie bierze i może w sumie ćwiczy siłowo 30min w domu co dzień. Niby DZIAŁA! heh

Ponoć te suplementy nie podlegają jakimś badanią i w sumie może być to zwykły proszek? placebo

Sam zacząłem biegać i ćwiczyć, ale jakoś tabletki mnie kompletnie nie przekonują. Też nie szukam jakiś turbo gówien w tabletkach bo wydaje mi się to złudne.

Zastosowałem dietę bez słodyczy (dobra, czasami coś pociumkam, ale nie jak wcześniej że codziennie coś) i do tego forma ruchu (rower, bieganie, tenis, teraz narty) i też są efekty... bo w sumie mi bardziej chodzi o kondycje, a nie o masę.

U mnie to wygląda to tak że ćwiczenia są bardziej na rozciąganie (chodzi o to że po kilku latach siedzenia przy biórku mam przykurcze że ho ho)
A ruchowo jak wyżej rower, bieganie itp.

I w sumie ciągle jest pomiędzy mną a kolegą dyskusja... on że te tabletki podczas treningu muszą być... a ja że jest to mi zbędne.

Jak to jest?

#zdrowie #dieta #bieganie #sport #rower #suplementy #bcaa
  • 7
@dawkus: masz kolego:

B – Definiowana jako: „Wyniki rzetelnych badań naukowych, opublikowanych w recenzowanych czasopismach są niejednoznaczne, jednak istnieją wartościowe prace sugerujące korzystny wpływ na zdolność do wysiłku fizycznego”.

W grupie B znajdziemy: dwuwęglan sodu (obecna prawidłowa nazwa chemiczna to wodorowęglan sodu), cytrynian sodu, HMB, BCAA, beta alaninę, preparaty multiwitaminowe, omega 3, probiotyki czy colostrum. Tutaj kontrowersji jest najwięcej.


sos: http://www.damianparol.com/stanowisko-coms-dt-suplementow/
@dawkus:

BCAA/EAA (aminokwasy) – wg wielu starszych badań istnieje wpływ aminokwasów na człowieka, z kolei nowsze eksperymenty mówią o braku korzyści ze stosowania BCAA podczas np. biegu maratońskiego lub ultra-maratońskiego (100 km). Jeżeli nie trenujesz jak zawodowiec, BCAA to zbędny wydatek. Kompletnie bezsensowne jest stosowanie BCAA „na masie” – gdy masz ogromną nadwyżkę kaloryczną. Może znajdziesz pewne zastosowanie w czasie poprawy definicji – ale ... mimo wszystko to kontrowersyjny suplement diety.
@dawkus: Jedno jest pewne, że to suplement który nie daje mega efektów. Wg jednych działa, wg innych w ogóle albo w tak małym stopniu że szkoda kasy. Prawda pewnie jest gdzieś po środku, a wiele mówi źródeł mówi, że jak zjadasz wystarczającą ilość białka zarówno pochodzenia roślinnego i zwierzęcego nie masz o co się martwić (no chyba że naprawdę jesteś prosem i twój organizm jest extremalnie eksploatowany).

Chcesz prawdziwych efektów zażywaj