Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Niedzwiedz87: starter Armady to 300 cbl I w tej cenie jest x wing plus 3-4 statki . więc porownywujac zestaw za tą samą kwotę chciałbym poznać odniesienie
  • Odpowiedz
@bogocz: z racji ze posiadam zarowno Xwinga ( cala kolekcja + troche turniejow przegrane ) jak i Armade ( tu glownie kolekcja bo gra jest w miare nowa i turniejow jeszcze nie ma) zadam kilka pytan:
1) jestes swiezym graczem czy tez planszowkowym/bitewniakowym ? ( glupie moze pytanie ale pozwoli mi tez odpowiedzi dostosowac i wyjasnic kwestie ktore Cie moga interesowac )
2) planujesz grac z kims czy tez bedziesz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aryss: dawno temu wh i lotr bitewniaki. dziś planszówki zarówno te ciężkie jak i lekkie . więc w sumie jestem stary wyga.
wstępnie z różowym paskiem Ale mam paru chętnych kumpli i sporo klubów w około ( jestem ze Śląska )
kasa gra rolę w takim sensie ze mogę sobie np raz na jakiś czas kupić statek za stowke i nie jest to problem . tak samo różowy powiedział że
  • Odpowiedz
@bogocz: no to tak
1) jest na start tanszy, zarowno podstawka jak i zlozenie rozpiski turniejowej(100ptk) sa tansze, ale niestety ffg wpadlo w sidla powercreepingu i wypuszcza nowe fale wyraznie mocniejsze od starszych. Wiadomo wychodza fixy ktore naprawiaja stare statki ale przewaznie one sa wrzucane w pakiety ktore wymuszaja zakup nowych zestawow albo dorzucane sa do statkow epickich ktore kosztuja dobrych kilka stow. Wchodzac w tym momencie nie odczuwa sie moze tego az bardzo bo kupuje sie tylko nowe ktore sa z deka lepsze ale dla starych graczy to troche jest pstryczek w nos. Armada ma o tyle dobrze ze jest to w miare nowa gra i jeszcze nie ma az takiego problemu z balansem. tak naprawde dopiero niecaly miesiac temu byla premiera 2 fali statkow ( w X niedlugo bedzie 8 ).
2) X-wing to typowy dogfight, niby sa dolaczane do podstawek oraz duzych dodatkow misje ale tak naprawde ich sie nie gra i chodzi tylko o czysta naparzanke. Pod to optymalizuje sie rozpiski i o to chodzi w grze, tu tez jest kwestia aspektu czasowego czyli w grani turniejowym zdarzaja sie rozpiski ktore maja za zadanei zdjac cokolwiek i latac do uplywu czasu. W armadzie ffg to troche bardziej przemyslalo bo wprowadzilo do skladania rozpiski wybieranie 3 celi ( z puli 12 w 3 roznych kategoriach ) ktore modyfikuej zarowno warunki planszy ( uklad przeszkod/rozstawianie) dzialania ( dodatkwoe kostki ataku przeciwko jakims statka np ) oraz puinktacji. Gdzie oprocz strzelanai trzeba zwracac uwage na dodatkowe czynniki, no i tu jest ograniczenie do maksymalnej ilosci tur przez co troche mniejszy stalling jest.
3) Figurki
Xwing dostarcza wszystkie figurki pomarowane gotowe do grania, w Armadzie pomalowane sa wylacznie duze statki, eskadry ( ktore moga ale nie musza byc w skladzie rozpiski ) sa do malowania. W Xwing z elementow ruchomych sa tzw diale czyli kolka na ktorych wskazywane sa manerwy statkow . W armadzie na kazdym statku / eskadrze sa znaczniki oslon/ zycia przez co poruszajac obrywajac zaznacza sie to na podstawce figurki. W x po prostu zdejmujesz zeton oslon poza stolem gry/. Co do wykonania figurek to dla mnie statkow w Armadzie sa troche lepesze ( ackzolwiek nowsze fale X ulegly znaczacej poprawie), wiuadomo ze najslabiej sie prezentuja eskadry z armady.
  • Odpowiedz
@bogocz: a co do jeszcze zakupow kwestii, to w przypadku Xwinga gadanie o 300 wejscia to wylacznie jak sie gra 1 frakcja, chcac zbierac obie ( granie w domu ) to niestety trzeba wylozyc troche wiecej. To co ostatnio jednemu z mirkow polecalem czyli zestaw Podstawka + Asy Rebelii + Asy Imperiumn to okolo ~420 w przypadku tanszych sklepow i tak na styk na 100 ptk wystarcza na strone (
  • Odpowiedz
@Niedzwiedz87: to tak Cie jeszcze zawolam co do powyzszego posta, co bys proponowal za 300zl by zagrac w Xwinga po 100ptk na frakcje ? :P ( oprocz decek + sokol bo to naginajac budzet sie miesci ale troche niezbyt optymalne i koncowo sie szybko znudzi :P ) bo probowalem ostratnio znajomemu skladac taki zestaw i ni hu hu sie nie miesci. Dla 1 frakcji spoko ale dla 2 to 400+
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aryss: nie wiem już sam .na bgg również zdania podzielone . na reddicie bardziej w stronę x bo piszą, że jest więcej emocji i gra jest bardziej dynamiczna i powoduje że więcej razy się wstaje przy stole i kmini . były też głosy za armada. chyba jednak starter x i potem asy do dokupienia jak napisałeś
  • Odpowiedz
@bogocz: no ja powiem tak, jesli mozesz sobie pozwolic bierz oba. A jesli juz koniecznie 1 system, bierz X ale zerkjak co jakis czas jak Armada sie rozwija. No i powtorze, najlepiej sprawdzic w praktyce jak to wyglada bo mimo wszystko znam osoby ktore od X calkowicie sie odrzucily po 1-2 grach rozegranych mimo ze w teorii byly zajawione

Do grania turniejowego mimo wszystko X lepszy ( bo na to
  • Odpowiedz
@bogocz: bierz X, jak cos sprzedasz a w miedzy czasie sprobuj znalezc kogos na slasku co gra w Armade to sobie sprawdzisz w praktyce jak wyglada ( bardzo mozliwe ze nie ma wielue graczy kto ktos bedzie zadowolony ze bedzie mogl sobie pograc nawet uzyzczajac statkow :P )
  • Odpowiedz
@aryss: W x-a można za 300pln zlozyc rozpiskę do grania w dwie osoby fajna z zastrzeżeniem ze nie turniejową :-)
Dwa stare core sety da rade zlapac po 100pln, co daje ok 70pkt na stronę, do tego po jednym dodatku na stronę tj. tie-interceptor oraz b-wing/x-wing/e-wing. I na domowe latanie by mieć fun z systemu starczy :P
Jasne najlepeiej byliby decek + sokol, ale to juz tez kasa wiwksza i
  • Odpowiedz
@Niedzwiedz87: no ale to rebelia bedzie zawsze prawie wygrywac, tie same bez howlie ( i pilotow z gozanti ) niewiele zrobia , do tego na samych cs ownia rozpy w stylu biggs + droid z zwinnoscia , do tego garvel/luke no i dopchac mozna czymkolwiek :P
I dalej uwazam ze Armada na samym CS ma wieksza regrywalnosc nizli X na 2 CS i pojedynczych statkach :P
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aryss: co byś polecał co byłoby dobre żeby uzupełnić Core set i potem żeby mieć realne szanse na turniejach ? średnio raz na tydzień tutaj w okolicy coś się dzieje. aż jestem zaskoczony
  • Odpowiedz
@bogocz: poczekac az sie wykstrystalizuje meta po premierze najblizszej fali. Ogolnie to co bedzie dalej mocne to napewno z imp: swarm tie, tie-interceptory, tie-advanced ( tu niestety wymog zakupu kart albo statku z epika) rebelia: nowe x, b-wingi, y z tlt, k-wingi dopakowane.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aryss: gdzie mogę poczytać o tym co jest op a co lepiej nie tracić kasy ? nie chce Cię już maltretowac . już dość mi powiedziałeś hehe
  • Odpowiedz