Wpis z mikrobloga

@zly_dzien: Cała woda na świecie jest poświęcona. Według nich jak do poświęconej wlejemy zwykłej to "poświęcenie" zostaje. Woda przez kontakt z inną ją święci.
  • Odpowiedz
@zly_dzien: u mnie kiedyś przez przypadek zamiast wody ksiądz poświęcił mi dom octem xD

Mama mówi do mnie weź święconą wodę wlej do miski bo ksiądz przyjdzie jest w słoiku w szafce. No pierwszy lepszy słoik i bach. Ksiądz ładnie święci zapach dziwny ale wszyscy poker face. Po kolędzie wąchamy naczynie z wodą święconą i tak to ocet.

ps. Ocet był w małym słoiczku bo był wsadzony do koszyczka na święconkę
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Haha ostatnio ksiądz podczas ogłoszeń mówił by o wodę sie nie martwić bo on chodzi że swoją nauczony doświadczeniem z ubiegłego roku gdy ludzie mówili: Chwileczkę na tylko wody święconej przyniosę i z innego pomieszczenia słychać było puszczaną wodę z kranu xd
  • Odpowiedz
@zly_dzien: U nas nigdy nie było zwyczaju, żeby wodę jakąkolwiek wystawiać. Ksiądz swoją nosił, ale je nie o tym... Przypomniało mi się jak moja na szczęście niedoszła teściowa, prosta starsza kobiecina ze wsi, obraziła się na księdza bo przyszedł do niej po kolędzie, woda mu się skończyła i poprosił żeby z kranu nalała, a następnie nad tą wodą odprawił jakieś modły i nią dom poświęcił. Kobieta stwierdziła, że oszust, że ją
  • Odpowiedz