Wpis z mikrobloga

Jak tam u was kolęda mireczki, bo u mnie kurde pszypau :|

A więc tak: jestem u babci i ksiądz nas nawiedza po kolędzie. Babcia od rana biega zaaferowana, wałki na głowie, w nocy spać nie mogła, sprząta, obrusy przymierza, kryształy czyści, po kwiatki poleciała, generalnie odwala inby jak nastolatka przed pierwszą randką, bo Jego Ekscelencja Ksiądz przychodzi*


Z moim głupim charakterem nie mogło oczywiście pójść gładko.

Na wejściu Ksiądz popełnił kardynalny błąd mówiąc:
- "Szczęść Boże, pokój z wami",
przez co mnie się automatycznie odpalił KabaretMoralnegoNiepokoju.flv i sadzę do niego niewiele myśląc:
- "A przedpokój z księdzem" zapraszając do środka. Szybki rzut oka na babcię. Babcia mnie krzyżuje wzrokiem :/

Błąd nr 2: dostałem od babci na Święta opasłe Pismo Święte, więc jak już się pokropiliśmy to babcia się pyta Jego Ekscelencji czy Pismo Święte trzeba może poświęcić.
Na co ja oczywiście coby rozluźnić atmosferę po wcześniejszym hehe żarcie odpalam na to:


Babcia aż się zapowietrzyła, ksiądz skonfudowany, ewakuuję się: 'yy to ja pójdę po więcej wody święconej' :<

Błąd nr 3: zostawiłem "Słowa Światłości" B. Sandersona [polecam 11/10] na widoku, to już był błąd sam w sobie, bo Jego Magnificencja miała nie widzieć jakichś moich bluźnierczych szatanistycznych ksiąg. Najgorszy błąd nastąpił jednak później. Otóż Jaśnie Oświecony chyba czując napiętą atmosferę i chcąc nawiązać tzw. small talk w celu załagodzenia sytuacji, bo jeszcze babcia nie zapłaciła za usługę - zauważył na moje nieszczęście i wieczne potępienie to opasłe tomiszcze.
- "A cóż tam młody człowieku poczytujesz ciekawego?"
Odpowiedziałem zupełnie neutralnie:
- "A bardzo dobra powieść fantasy, czytał ksiądz kiedyś coś z gatunku fantasy?"
I wszystko byłoby cacy, tylko tu ksiądz wziął zbyt długą pauzę na zastanowienie się, co dało mojej głupiej mózgownicy czas na dodanie gwoździa do mojej trumny:


Babcia mnie chyba wydziedziczy :/

#heheszki #truestory #coolstory #kurdeprzypal #gimboateizm
Matyson - Jak tam u was kolęda mireczki, bo u mnie kurde pszypau :|

A więc tak: je...

źródło: comment_SbbPA6UzoglfQcCguzQ1EQXHedPuwpoK.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Matyson: Tytuł magnificencja przysługuje rektorom wyzszych uczelni jak cos, nie ma to nic wspolnego z biskupami, arcybiskupami czy papieżem a tytul ekscelencja juz tak jest choć nie tylko bo ten tytuł mozna używać również w stosunku do premiera czy prezydenta :)
  • Odpowiedz
@Matyson: a tak z ciekawości, skoro jesteś świadom swojego "głupiego charakteru", to nie mogłeś się poświęcić dla babci na te kilka minut i nie robić jej przypału przed księdzem skoro wiesz, że jej zależało na tym, żeby dobrze wypaść? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@lasic00: mogłem, ale nie wyszło. Jak atmosfera jest napięta, to staram się rozluźnić atmosferę, tak trochę a'la Chandler z #friends :/ niestety tym razem nie trafił 'swój na swego' :P

Poza tym babcia jest spoko i tak naprawdę mnie nie wydziedziczy

  • Odpowiedz
Słowa Światłości" B. Sandersona [polecam 11/10]


@Matyson: O kurczę, takiej oceny na lubimyczytać chyba jeszcze nigdy nie widziałem, 9 przy ponad 2 tysiącach ocen... Coś czuję, że wiem co będzie moją pierwszą lekturą w przyszłym roku, dzięki!
  • Odpowiedz