Wpis z mikrobloga

@HulajDuszaToLipa: mam nikkora 70-300 i bałbym się mocować puszkę z tym obiektywem do czegoś za 30 zł. pożyczam od kumpla jak muszę, ale mija mi sporo okazji. fotograf ze mnie żaden, ale nuż wyszło by fajne foto.

@janusz0: j.w. póki co mam upatrzony za 500 zł. o filtrach sporo czytałem, sporo kumpel mi opowiadał. również mam upatrzony, ale 250 to sporo.

nie, nie porywam się z motyką na słońce, miałem
@zolwixx: ja sobie odpuściłem zakup drogiego sprzętu, dopóki się nie nauczę robić dobrych zdjęć tym czym dysponuję. Do tego już zaliczyłem kąpiel w zatoce omańskiej mając aparat w ręku (przyszła fala i mnie zmyło, aparatu nie zalałem ale te parę kropel wody które go ochlapało, uszkodziło regulację ostrości w wizjerze [sól...]).
Jeszcze przydałby ci się obiektyw o mniejszej ogniskowej.
@janusz0: 17-50 mi pasuje. wczoraj zamówiony. mniej niż 17 nie potrzebuję póki co (chodzi mi bardziej o fotki w mieszkaniu niż panoramy górskie). mam też stałkę 35 mm 1.8 i planuję kiedyś do zabawy wziąć Samyanga 85 mm 1.4, ale to droga zabawka jak na zabawkę, więc najpierw statyw i filtr. lampa blyskowa jest, puszka D80 daje radę choć wieczorem ISO rząda statywu :(
@zolwixx: szumy zawsze będą powyżej ISO400, trzeba odszumiać na komputerze. 17-50 to nie tylko fotki w mieszkaniu, gdy będziesz fotografować coś szerokiego (np. panoramę górską:p) lub z bliska to 17-35mm jest potrzebne.
@janusz0: mimo wszystko najbardziej chodzi mi o mieszkanie, żona się wścieka, że trzeba wychodzić do pokoju obok, aby młodemu zrobić ładne zdjęcie przy zabawkach. podobnie ostatnio na mikołajkach, rozpycham ludzi, biorę rozpęd by z 3-4 metrów zrobić ładne foto ze strażakami. nie wykluczam 12-24 lub coś podobnego w przyszłości, ale to drogie zabawki, rozbudowuję w miarę możliwości :)

kompakt nie wchodzi w grę, bo na Sony RX100 mnie nie stać, reszta