Wpis z mikrobloga

Zmotoryzowani Mirkowie z #gdansk #gdynia #sopot i w ogóle #trojmiasto. Wygłaszam #oswiadczenie iż #lukoil #matarnia jest jedna z najgorszych stacji w Trójmieście, dla mnie najgorszą. Zatankowałem tam PB95 - auto zaczęło gasnąć na wolnych obrotach i nierówno przyspiesza, na LPG czuję jakbym miał słynny toyotowy dywanik pod pedałem gazu - nie jedzie. ODRADZAM, koledzy z #pracbaza mają podobne doświadczenia. #januszebiznesu mają zauważalnie taniej (LPG dziś 1,78; Orlen 2,05, BP 2,08), ale więcej nie skorzystam... Korci mnie, by spuścić paliwo z baku i zobaczyć co w nim siedzi, jednak muszę się gdzieś kąpać i pomysł odpada.
(,) #gorzkiezale i sorry za #spamtagami
  • 25
@ostulemijo: ~3 miesiące temu musiałem tam zatankować trochę na prawie pusty i zero problemów PB95. Za 50 zalane co by ruskim nie dać zarobić za dużo ale jeździłem do rezerwy mocnej na nim, w normie chodziło 12 letnie renault
@lilafro: Nie, nie #!$%@?ł. Ale tankuje tylko i wyłącznie PB98 na Lotosie. Oszczędność kilku złotych na pełnym baku nie ma znaczenia, w sytuacji ewentualnych problemów.
@jakno: no ostatnio była sytuacja ze było różnica 40 groszy między shellem a leclerckiem - a są 1,5 km od siebie - takie różnice robią dużo jak się jeździ regularnie. Poza tym nie do końca wierze w chrzeczenie paliwa jak i tak wszystkie pochodzą z tej samej bazy paliwowej
@lilafro: No ok, 40 groszy - super oszczędność, jeśli potem masz się wozić po warsztatach, czy stać jak debil w kolejce pod Leclerkiem. Robię dziennie około 200 km po mieście, taka praca i zbyt sobie cenię spokój i niezawodność auta, żeby cebulaczyć ;)
@jakno: no ja na razie (odpukać) nie miałem żadnych problemów z silnikiem przez paliwo a tankuje przeważnie i tak jak muszę nie wybierając zbytnio stacji
@jakno: co ma cebula do tego, tankuje tam gdzie mi sie konczy paliwo. A okalizacja tej stacji jest jaka jest, nie ma konkurencji w tej dzielnicy, trzebaby gonic albo na lotnisko, albo na morene, albo robic kolka na obwodnicy. Jak oficjalna stacja sprzedaje paliwo mam prawo zakladac ze spelnia normy. Zatankowalem raz, poczulem ten syf, omijam szerokim lukiem.