Wpis z mikrobloga

Siemano Miraski z nocnej, taka rozkmina przed spaniem, od kilku dobrych lat uskuteczniam #konsolemasterrace, nie to, ze fanboy bo wiadomo PC zawsze w serduszku ale tak jakos wyszlo, aktualnie od ponad dwoch lat gram i posiadam ps4 i Xbox One i tak se kupowalem te gierki za 220/250zł w miare czesto bo przecież trzeba ogrywać nowości, no ale cos mnie ostatnio tchnelo, p----------m upgrade kompa na grubo i dochodze do wniosku, ze mialem jakieś zacmienie przez ostatnich kilka lat, postaram sie to w punktach włożyć:

1. Ceny gier na PC a na konsole, podczas premiery najczesciej jest to różnica min. 100zł na korzyść PC
2. Myszka!!!! Granie w fpsy na padzie (co dopiero online) przypominaja próbę nauczenia małpy programowania
3. Gry strategiczne!
4. O grafice już nawet nie wspominam bo porownujac np takiego assassina syndicate z ps4 co w 1080p lata z wersja na PC co sobie p----------m w 4k na ultra to w ogole pozdro, smutno sie robi, ze trzeba bulic 100zl wiecej za cos co przy wersji PC wyglada jak gowno wysrane przez konia
5. Kupilem se za 2zl na allegro te slynne gierki na steamie, dostalem w tej cenie just cause 3, max payne 3, AC Syndicate, wszystkie mozliwe czesci wormsow, wszystkie czesci half life, portala, najnowszego residenta, fable najnowsze, i jeszcze jakies z 30 gierek, za 2zł... na konsoli bym sie moze za to wszystko w 2k zamknął
6. Tak podłączam se pada i gram
7. Jak ktos lubi piractwo to o torrentach juz nawet nie mowie bo wiadomo jak to wyglada

Generalnie to nawróciłem sie na dobrą strone mocy i sie zastanawiam co ja robilem tyle lat... musialem to z siebie wyrzucic i sie podzielic swoją głupota.
#gry #pcmasterrace #steam
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@animetopedal: zarabia na choćby jednej sprzedanej kopii. Przy piraceniu nie ma nic. Poza tym takie jest prawo - kupujesz coś i to jest Twoja własnością, która możesz sobie dysponować. Wszelkie Steamy psny itp. robią ludzi jawnie w c---a;) a do tego steam urósł do takiej rangi, że jeszcze ludzie się z tego cieszą. Mistrzowski marketing.
  • Odpowiedz
  • 0
@Peter_Mountain nie znam silver
@KolegaPatryk kolo 5/6k, co do gier na allegro na konsole to roznice cenowe i tak sa bardzo duze

co do piracenia to nie o to mi chodzilo, po prostu ceny gier sa duzo nizsze na PC, w ciagu ostatniego miesiaca kupilem 5 gier na PC, gdybym je mial kupic na konsole to bylbym ok 500zl w plecy czyli mam 500zl w kieszeni w jeden miesiac, w
  • Odpowiedz
@mar1in: A, to sorry. Ale niezły kosmos :D 4 dni temu w końcu (po 3 latach) kumpel przekonał się do PC. Pojechaliśmy i kupiliśmy mu nowe części do kompa, bo tamte miał już 8-letnie. I pierwsze co powiedział to to, że ma dość naciągania go na 100zł co premierę :D Brzmi znajomo hehe ?
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: na steam tez naciągaja. Z tym, że ostatnio kupiłem F4, który musiałem aktywować na steam za 179 zł i juz nic z tym zrobić nie mogę. Kumpel kupił za 219 na PS4 i może sprzedać z nieznaczna strata.
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: Komp 5k Konsola 1.5k (już liczmy z abonamentem rocznym PSN) Różnica to 3.5k

Tak więc dopiero po kupnie 35 gier zaczniesz oszczędzać. Oczywiście kupując wersje na płycie bo wersje cyfrowe kupisz znaaacznie taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale co kto lubi
  • Odpowiedz
  • 0
@KolegaPatryk tylko gry w wersji pudełkowej od zawsze, na ile kupujesz konsole? na min. 5 lat, 35 gier to w rok albo 2 lata pójdzie i zostaje 3 lata zysku na grach, jeszcze dolicz co roku plusa albo golda no i ciagle mowimy o smiesznym 1080p bez AA oraz z poobcinanymi opcjami graficznymi
  • Odpowiedz
@mar1in: Ja kupuje konsole na dłużej niż 5 lat. Nie kupuje 35 gier w rok xD Mam nadal psa3 i dopiero powolutku przymierzam się do kupna ps4. Chcesz mi wmówić, że Twój nowy komputer pociągnie za 3-4 lata nowe gry w takich detalach jak teraz? Czy może za rok będzie trzeba coś dokupić do pcta i wydać kolejne cbln? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mar1in: nie ma to jak przyznać się że jest się złodziejem i jeszcze się tych chwalić jako osiągnięcie ;)

"w życiu bym nie kupił wersji cyfrowej gry"

@mar1in: czyli ściemniasz i cały czas piracisz
  • Odpowiedz
  • 1
@KolegaPatryk za rok bez problemu pociagnie, malo tego bo jezeli rozmawiamy o rozdzielczosci 1080p to i za 3 lata wszystko bedzie smigac na ultra w tej rozdzialce, skoro kupujesz konsole na wiecej niz 5 lat to tym bardziej bys na tym dobrze wyszedł, aktualnie w rekomendowanych wymaganiach najnowszych gier jest GF który jest 3 generacje wstecz niż 980 ti

@qlimax3 nawet nie jestes w stanie sobie wyobrazic jak bardzo mam
  • Odpowiedz
@mar1in: czyli przyznałeś się właśnie że nigdy nie kupiłeś legalnej gry, bo szkoda kasy. Czyli jesteś jeszcze dodatkowo ściemniaczem. Ale kombo ;)
  • Odpowiedz
  • 0
w ogole uwazam, ze kupno cyfrowej wersji gry to jest jakas abstrakcja, jak juz to tylko prawilnie na płytach, kolega juz nie pamieta czasow amigi i c64 gdzie 99% ludzi piraciła bo na c--j orginal jak masz pirata prawie za darmo a online wtedy nie bylo
  • Odpowiedz
  • 0
@qlimax3 co nasciemnialem i dla jakich plusow hahahaha sluchaj w chuju mam jakies plusy od jakis avatarkow i literek w internecie co Ty jakis chory jestes, ja nawet nie mam pojecia ile mam plusow przy wpisie bo nie spojrzalem, to jest raz a dwa nie ma tu nawet slowa klamstwa z mojej strony
  • Odpowiedz