Wpis z mikrobloga

Najwyższa rado! Królowe nad królami z tagu #programowanie, ja jako, że mój największy sukces z tej dziedziny to ustawienie mikrofalówki proszę was o pomoc. Mam plik tekstowy, który działa z filmem w TV i plik tekstowy (txt oba), który nie działa. Działający jest zapisany tak:
{1403}{1539}POD KONIEC 21 WIEKU ZIEMIA BYŁA|SKAŻONA, PEŁNA CHORÓB, I PRZELUDNIONA
{1890}{2038}NAJBOGATSI MIESZKAŃCY OPUŚCILI ZIEMIĘ,|BY ZACHOWAĆ DOTYCHCZASOWY TRYB ŻYCIA
{2816}{2924}ELIZJUM
{3360}{3396}Max!

a ten nie działający tak:
[883][895]Pomocy!
[1255][1270]Dawaj go.
[1305][1328]Dzień pierwszy, świeżuchu.|Wstawaj.
[1346][1368]Wygląda jak klump.
[1381][1396]Nadaje się do kuchni.

Jedyna różnica to zapis { } jako działający i [ ] jako nie działający,
Jest jakiś program który by zamienił te dwa znaki?
  • 24
@Tymariel: Mowa o Windows?

Odpal Windows PowerShell i wpisz:

Get-Content C:\bla.txt | % { $_ -Replace "[","{" } | %{ $_ -Replace "\]","}" } | Out-File C:\bla2.txt
Gdzie zamiast C:\bla.txt jest pełna ścieżka do pliku który nie działa, a zamiast C:\bla2.txt jest pełna ścieżka do pliku, który skrypt zrobi nowy. Zamienia [ na { i ] na }. Nie gwarantuję, że po drodze nie zepsuje polskich znaków. A na pewno zepsuje
@Tymariel: typie, obys trollowal, ale widze, ze nie. co ty komputer na komunie dostales i jeszcze nie umiesz nic poza grami odpalic? nawet mi ciebie nie zal.
@Tymariel: chyba sobie jaja robisz... Film ściągnąć potrafisz a zamienić znaków już nie... Otwórz to w obojętnie jakim edytorze tekstu (Word pad od biedy) i wciśnij ctrl+f i wybierz opcję "znajdź i zamień"
@fnk4: zmiana wsztkich znaków z jednego typu na drugi jeszcze nigdy w życiu nie było mi potrzebne.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Wykop uczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tymariel od 6 lat 6 mies. na Wykopie

"zmiana wsztkich znaków z jednego typu na drugi jeszcze nigdy w życiu nie było mi potrzebne."


kurtyna.