Wpis z mikrobloga

A tymczasem ciemna noca rzad zdemontowal 1 z filarow demokracji i wolnosci. TK przestal byc niezawisly, a jego praca bedzie sparalizowana - zamienil sie w wydmuszke w rekach Partii. (Dalej: sluzba cywilna i sadownictwo)

Najwazniejsze w skrocie:

"Rozpatrywanie skarg w porządku chronologicznym spowoduje, że np. skarga na znowelizowaną ustawę o TK zostanie rozpatrzona za kilka lat. Tak się stanie, bo Trybunał w dniu wejścia w życie ustawy musi odłożyć bieżące sprawy, którymi się zajmował, i zacząć od najstarszych "

"Postępowanie dyscyplinarne przed Trybunałem wobec sędziego TK można wszcząć także na wniosek prezydenta lub ministra sprawiedliwości
Poprawka uderza w zagwarantowaną konstytucyjnie zasadę niezawisłości sędziów."

"Poprawka PiS dodaje też nową kompetencje prezydenta, co narusza art. 144 konstytucji, gdzie wymienione są uprawnienia głowy państwa."

"Rząd będzie mógł wstrzymać publikację orzeczenia TK

Jeśli strona postępowania uzna, że orzeczenie TK zostało wydane z "rażącym naruszeniem zasad postępowania", może złożyć wniosek o wznowienie postępowania. Takie rozwiązanie, pozwoli rządowi nie opublikować wyroku TK."

---
Dobra Mireczki, wiedzcie wiec :) - oni nie protestuja przeciwko temu co sie dzieje, ale sa oplacanymi przez zydow, zwolennikami PO i Swetru. Aaa i dziela spoleczenstwo
  • 13
@giku: Brak vacatio legis w przypadku ustawy zmieniającej zasady działania TK w sposób który UNIEMOŻLIWIA weryfikację zgodności z konstytucją kwalifikuje się jako zamach stanu.

W tej chwili jedyne co może zatrzymać PIS to OSOBISTA odwaga aktualnych sędziów TK.
Albowiem ponieważ jak mówi konstytucja

Art. 195.

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji.

Wiec powinni orzekać w sprawie nowelizacji.
Ale jednocześnie będą działać wbrew nowej ustawie...
@graf_zero: to nie zamach stanu tylko polska demokracja. dzisiaj dopiero dostrzegłeś "falandyzację" prawa? wielcy obrońcy demokracji, szkoda że tacy aktywni nie byliście, jak po robiło z tego kraju republikę bananową
@giku: ty mi odpowiedz, w końcu ty poddajesz pod krytykę ten punkt, bo na razie wychodzi to tak, że TK wybiera sobie sprawy którymi chce się zajmować, jeżeli bieżące to bieżące, a resztę kiedy mu się będzie chciało.

Jak dla mnie to na plus, że wszystko będzie chronologicznie załatwiane, ale co ja tam mogę wiedzieć, w końcu popieram "zamach na demokracje" ( ͡° ͜ʖ ͡°)