Wpis z mikrobloga

Mirki, słyszeliście o statku Vasa, który dzisiaj ma własne muzeum w Sztokholmie? Jest to zachowany w 95% okret wojenny z 17 wieku. Na szczęście zatonął, więc nie mógł zrobić krzywdy naszym rodakom ;) i można go dzisiaj zwiedzać.

http://www.wykop.pl/link/2923671/statek-vasa-w-sztokholmie-jedno-z-najciekawszych-muzeow-swiata/

#podrozujzwykopem #podroze #szwecja #sztokholm #podrozepoeuropie #ciekawostkihistoryczne

Wolam zainteresowanych podróżami @centryfuga @Pannoramix @Rebound @magdalenaq @sadeckiwloczykij @jedzok @szymon-podroznik @busemprzezswiat @nutkado @ph_on_tour @gabrys90 @kej-ti @desigualowa @Gambistka @lovelajf_by_martina
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@silver_spike:
Zachowany nawet w 98% (dołożone elementy specjalnie pomalowane w innym kolorze) ! polecam obejrzeć oba filmy odtwarzane w salach muzeum ukazujące historię pozyskiwania tego eksponatu (wyławianie, konserwowanie) - zabrakło mi tylko ujęć z budowy hali ekspozycyjnej ;)
W ogóle muzeum zrobione w nowoczesny sposób - dużo rzeczy do dotknięcia, różne sposoby przedstawienia (światło, film, dotyk, makieta, rzeźba, obraz).
  • Odpowiedz
@inyourface: muzeum genialne, na pewno jedno z najlepszych, które odwiedziłem i każdemu polecam w rozmowie.

Masz rację, niesamowite to w jaki sposób go wyciągneli, i ile czasu zajęło odrestaurowanie. Chociaż na mnie wrażenie zrobiło to w jaki sposób określili kolory!
  • Odpowiedz
Dla normalnego zjadacza chleba: jeśli jest się w Sztokholmie, to warto, ale to naprawdę nie jest nic az tak rewelacyjnego, żeby tam jechać tylko po to.

Szwecja nie jest zbyt turystyczna, ja ogólnie nie polecam, tam po prostu nic nie ma oprócz natury.
  • Odpowiedz