Wpis z mikrobloga

@AsiaNaprawia: Wykop zawsze taki: "ooo! ludzie na ulicę wyszli! ludzie na ulicę wyszli!" , a jak wyszli najliczniej to próbują to marginalizować i wyśmiać.

To jest cała tajemnica społeczności wykop.pl . Gdy to im to pomaga popierają protesty, popierają praworządność, demokrację i Konstytucję. Gdy im z tym nie po drodze, nagle okazuje się, że to wszystko bujda. Hierarchicznie pierwsze są u nich sympatie i antypatie partyjne, a potem już sobie dostosowują
1. Bardzo dobra reforma
2. Winni są przede wszystkim głupi ludzie, potem ewentualnie organy ścigania za opieszałe działanie
3. Najwyraźniej duża część społeczeństwa nie czuła, że te pieniądze są ich tylko częścią systemu emerytalnego? Nie bronię decyzji TK o uznaniu tych środków za publiczne, tylko staram się zrozumieć dlaczego nie protestowali.
4. Można było usłyszeć jak się naprawdę robi politykę. Nie usłyszałem nic (poza sprawą żony Nowaka i US) co bym uważał
@FrankUnderwood: ok, system jest nie sprawiedliwy, to jest dość jasne.
Ale czemu go zmieniając w taki podły, dziwny i mocno wątpliwy sposób?
Czemu ludzie głosując na socjalne postulaty pis nie głosowali np na Razem, gdzie była bardziej pro socjalna?
Albo na Zielonych, którzy od lat są antysystemowi?
a podpalenie budki pod rosyjska ambasada jest zgodne z prawem według ciebie?


@mck14: rzeczywiście, jeszcze to. niestety w przeciwieństwie kontroli US w firmie żony Nowaka trudniej tu będzie cokolwiek wyjaśnić. nagrani mówią, że zmanipulowano ich wypowiedź, oskarżony się wypiera, dowodu na papierze nie ma. Jeśli nie znajdą kogoś w policji kto potwierdzi ten zarzut to będzie to cały czas wisiało jako niewyjaśniona sprawa.
@AsiaNaprawia: Wolny kraj każdy może sobie wychodzić ale nieziemsko #!$%@? mnie taka hipokryzja. Moja partia nie wygrała to zorganizuje marsz w obronie demokracji, bo moja partia nie wygrała w demokratycznych wyborach. Jeszcze niech się nie posrają z podawaniem ilości protestujących - 100-200 tys? Kto da więcej? Patrzcie zagraniczne media jak nam źle, patrzcie wszyscy jaki terror wprowadził Kaczyński, pomóżcie nam odzyskać wolność. Ktoś patrząc z boku faktycznie pomyślałby że w Polsce
@AsiaNaprawia: Ale czy wy to #!$%@? rozumiecie, że to nie są żadne oddolne protesty tylko masy zwykłych kretynów zagonione tam, żeby kwiczeć razem z tymi wszystkimi Michnikami, Lisami i innymi postkomuchami? Rozumiecie, że ci ludzie nie wiedzą co się tam dzieje w ogóle i nie są na tyle rozgarnięci, żeby przejrzeć tą fasadę?
Chcesz zobaczyć autentyczny oddolny ruch? Wróć pamięcią w przeszłość i poszukaj artykułów o protestach w sprawie ACTA, a
@AsiaNaprawia: ale kto tam protestuje? Ja do dzisiaj nie wiem przeciw czemu oni protestowali. Za to widzę ogromny ból dupy lewicowców (sama nie jestem fanką PISu), żeby się połapać, że coś tu nie gra i jest to prowokacja dla odzyskania władzy przez rząd, który będzie sprzyjał planom Merkel.