Wpis z mikrobloga

Ej, zostało parę dni, a nie wiecie co kupić rodzinie, znajomym, dziewczynie na święta? Kupcie książkę o człowieku, który wiódł życie pełne zabawnych, interesujących i naukowych anegdot. Polecam ją po raz kolejny, ponieważ ona się spodoba każdemu. Mało jest książek, który gdy są polecane, po przeczytaniu są w tak dużej liczbie rewelacyjnie odbierane. Feynman to po prostu zajebisty człowiek był, pozdrawiam.

#ksiazki #prezenty #feynman #swieta
Pobierz
źródło: comment_pqKJHZGvinR7AFD97AK8yJ66BjnVMKmp.jpg
  • 20
@martymcfly9: Druga część jest już znacznie nudniejsza, Feynman ją pisał w trakcie chemioterapii i przy pomocy swego przyjaciela. Pod koniec życia zachorował dodatkowo na 2 typy rzadkich nowotworów i wiedział że nie zostało mu dużo czasu. Polecam ci książkę "Geniusz" Jamesa Gleicka to świetna biografia tego człowieka, pełna nieznanych anegdot które go ukształtowały
@wyindywidualizowana_blond_multipla: w drugiej męczą głównie techniczne aspekty badania przyczyn katastrofy czelendżera, ale jest też miejsce na parę anegdot, które uzupełniają wizerunek tego ekstra człowieka jakim był Feynman.

Dodatkowym uzupełnieniem może też być "Przyjemność poznawania" Feynmana, które też stanowi mieszankę tekstów, ale szybko ją kartkując rozpoznałem jakieś historie i zniechęciłem się, że być może się dublują.

Właściwie to sprawdziłem i się dublują, ale jeśli ktoś jest nienasycony dawką dwóch części wspomnień Feynmana,