Wpis z mikrobloga

@bamalisowa: Nie bo ludzie wtenczas czytali gazetę podczas jazdy pociągiem, w domu na kanapie a nie podczas podróży chodnikiem,rozmowy z innym człowiekiem czy spożywaniu posiłków. Analogia telefonu z gazetą jest zupełnie nietrafiona.
Kto moglby sie spodziewac, ze ludzie wiekszosc czasu beda spedzac przy urzadzeniu, na ktorym znajduje sie cala wiedza kiedykolwiek zebrana na swiecie.


@ruszka: Przeglądając zdjęcia nieznajomych ludzi na Instagramie.
Nikt w dawnych czasach nie wyciągnął gazety przy stole kiedy z kimś rozmawiał.


@WezelGordyjski: to kwestia wychowania...

@cool_de_luxe: czemu starsze pokolenie przedstawia czlowieka ze smartphonem w negatywnym świetle (czarnobiałe barwy i nawiazanie do sztumu) a nie czymś pozytywnym (wiedzy calego swiata zamknietej w dłoni i dostepie do wszelkich informacji ze swiata, haseł i słów w dowolnym jezyku, rozmowy z maszyną - siri/cortana)
Do wszystkich którzy narzekają na smartfony ojej jakie to straszne olaboga ludzie nie gadają ze sobą to zdjęcie niczego nie dowodzi przeprowadziłem badania które wykazały że gazetę czyta się 30 minut potem #!$%@? i rozmawia z innymi o tym co się przeczytalo xD teraz nikt ze sobą nie rozmawia olaboga a co ja robię z tym? #!$%@? nic tylko narzekam jak pieprzony Janusz

zazwyczaj mówicie że się nie rozmawia bo wy nie
@cool_de_luxe: W szkole miałem taką sytuację że gramy sobie na okienku w karty. Po paru rundkach wszystkim się odechciało i zamiast porozmawiać co wszyscy zrobili? No oczywiście 6 osób nagle odłącza się od świata i wyciąga te całe smartfony. I jak głupi siedziałem to odezwałem się, żeby wszyscy się na siebie spojrzeli - ich miny bezcenne, aż mi ich wtedy szkoda było. Jeszcze bardziej #!$%@?ące jak komuś się śpieszy do sali