Wpis z mikrobloga

Koledzy. Rozważam nabycie w niedalekiej przyszłości Audi A3 (pierwsza generacja). Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Chodzi mi o to czy to auto ma jakieś szczególne wady. Jakie jednostki brać pod uwagę a jakie z góry odrzucić? Z góry dzięki za porady.
#samochody #audi #auto #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@Dr_Snaut: diesel benzyna to chyba na początek. Wad jako auto nie znam większych, zawieszenie tanie, części używane dostępne bez problemu, nie gnije z zewnątrz, dużo for w necie więc pomoc kolegów spora.
  • Odpowiedz
@Dr_Snaut: wszystkie diesle 1.9 były ok, zależy tylko od stanu konkretnego egzemplarza. Z benzyn 1.6 jak ma być tanio, bo dobre pod lpg i pali mało lub 1.8T jak ma mieć trochę więcej mocy. Sprawdź czy cała elektryka działa i rzuć okiem alternator, oprócz tego typowe sprawy. Duże zagrożenie szrotem co ma przebieg w okolicach 0,5kk km lub jest spawane z dwóch.
  • Odpowiedz
@Dr_Snaut: wszystkie pierwsze a3 mają problem z gnijącymi rynienkami odprowadzajacymi wodę z dachu. Jeśli tam nie bedzie rdzy to jest juz ok. Dizel do tego auta? Przecież to w 1.8 fajnie chodzi i sie świetnie gazuje.
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: oj tam, oj tam :P @Dr_Snaut: lepiej od razu zdecydować, jak głównie będziesz po mieście jeździł to lepiej benzyniak, jak duże trasy to lepiej diesla. u mnie były problemy z elektryką okien, oraz z wilgocią. koniecznie zobacz podłogę pod dywanikami. miałem też problemy z turbiną (a raczej turbinami, jedna mi nawet wybuchła)
  • Odpowiedz
@Dr_Snaut: ojciec 7 lat jeździł takim 1.9tdi 110km, poszło na złom w wieku 17 lat i 315k km tylko dlatego że było w rozliczeniu przy kupnie nowego (pewnie teraz wywieźli do Polski/Ukrainy/Rumunii). Silnik był w dobrym stanie, buda nie gniła (ale soli w zimie u mnie nie ma bo Hiszpania here). Śmiem polecić.
Z usterek to była popsuta szyba pasażera z naszej głupoty i podsuifitka się odklejala.
  • Odpowiedz
@Dr_Snaut: wtrące się nie pytany. Zastanów się bo cena diesel = benzyna teraz prawie. W dieslu masz traktor który nie grzeszy kulturą pracy, tubo, dwumas, pompa wtryskową, marznącą ropę i akumulator wielki. Jak masz dostęp to tańszego diesla to się opłaca, jak nie to minimum 1.8 żeby jechać w miarę dynamicznie z podtlenkiem gazu.
  • Odpowiedz