Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu w miarę taniego. Na razie mam SG 2, więcej mi nie potrzeba, jest extra zarówno wymiarami, jak i mocą.

Potrzebny mi jednak tel. z ANT+, żebym mógł podłączyć czujniki podczas jazdy na rowerze. Wiem, że są adaptory z ANT+, ale są a nimi często problemy i jednocześnie tel. mam podłączony do powerbanku, więc USB już zajęte.

Wymagania:
- obsługuje ANT+
- dobrze łapie gps
- moc, jakość wykonania co najmniej jak w SG2
- Wyświetlacz mniejszy niż 5'
- duży wyświetlacz i duża moc lubi zżerać baterię z powerbanku szybko i 10 000mah powerbank może tych 6h nie wytrzymać ciągle 100% wyświetlacz + internet + gps + apka (a SG 2 wytrzymuje na luzie obecnie 8h, a często więcej)
- dobrej w miarę jakości wyświetlacz, by w słońcu było cokolwiek widać
- mile widziane LTE, ale nie wymagane
- cena najlepiej do okolic 600zł, zresztą coś w klasie sg S2 nie będzie chyba droższe
- przy wysyłce z chin boję się o skomplikowanie z gwarancją i boję się też podróbek

Myślę nad xiaomi redmi 2 pro który można w okolicach 600zł kupić i chyba spełnia wymagania wpisane powyżej.
Na moje potrzeby jest i tak za mocny bo 1GB RAMu by mi wystarczło, ale wcześniejsze modele redmi 2 (bez pro), redmi 1S, nie są dostępne za bardzo, a nawet jak już to wcale nie są tańsze.

#android #telefon #xiaomi #smartfon #rower
  • 13
- dobrze łapie gps

- moc, jakość wykonania co najmniej jak w SG2


@shusty: Nie wiem jak inne xiaomi, ale miałem SGS 2, a teraz mam redmi 1s i gps w tym telefonie jest bardzo na minus w porównaniu do samsunga. O ile dokładność i pierwsze złapanie fix'a jest ok, to irytujące jest gubienie zasięgu zupełnie bez powodu pod gołym niebem, po którym są problemy z odzyskaniem sygnału. Pomaga dopiero wyłączenie
@emil46: Masz może pojęcie o co chodzi z wersjami tego tel.?

Podobno niektóre nie działają w naszej sieci tylko w chinach. Np. do kupienia jest wersja 2014813.