Wpis z mikrobloga

#coolstory #truestory
Na Tajwanie ludzie są niesamowicie mili i pomocni. Nawet jak nie rozmawiają po angielsku to będą kombinować i starać się ci pomóc ale prawdziwą kumulację tego jak ludzie są mili przeżyłem podczas podróży stopem z południa wyspy na północ.
tl:dr


Wracałem z Kenting na samym południu Tajwanu, gdzie pojechałem na plaże i pooglądać park narodowy. Wracając stwierdziłem, że jadę całą trasę stopem, coby zaoszczędzić trochę kasy, bo czasu miałem, aż nadto. Pierwsze auto w Kenting złapałem idąc po ulicy w stronę parkingu Mcdonalda. Zatrzymał się chłopak, który coś po angielsku mówił. Powiedział mi, że jest w pracy i że jedzie tylko zatankować auto - mi to pasowało bo na stacji zawsze więcej samochodów będzie można złapać. Jak dojechaliśmy na stację i już miałem wysiadać, powiedział, że właśnie skończył pracę i nie ma co robić więc może mnie zawieść do Kaohsiungu - miasta oddalonego o jakieś 1,5h drogi, skąd mógłbym złapać samochód bezpośrednio do Tajpej. Chciał mnie zawieść na dworzec, ale udało mi się go przekonać, żeby mnie zostawił w dobrym miejscu do łapania stopa. Po jakimś czasie zatrzymało się obok mnie auto, ale parka nie jechała na północ tylko bardzo chcieli mi pomóc. Zamiast mnie podwieźć to bardzo chcieli mi kupić bilet na autobus do Tajpej. Po jakiś 20 minutach dyskusji przez google translate musiałem się zgodzić, bo ziomek powiedział, że albo kupuje mi bilet na autobus albo ja zabieram jego auto i jadę sam do Tajpej… Tak więc tylko część trasy pojechałem stopem, a zdecydowaną większość przejechałem taką lepszą wersją Polskiego busa. 14 miejsc w pełnowymiarowym autobusie, ekran z grami (Contra, Bomberman i inne fajne starocie) i filmami, a do tego praktycznie na leżąco i za darmo.

#emigracja #azja #erasmus #ciekawostki #studbaza #tajwan #podroze #autobusyboners #autostop #ludziesasuper
Zapraszam do obserwowania tagu ---> #keramus
keram-us - #coolstory #truestory 
Na Tajwanie ludzie są niesamowicie mili i pomocni....

źródło: comment_jIB85Qg5w5oBfNRCYB6GmtGwoxFYZbJa.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach