Wpis z mikrobloga

Na wstępie powiem, że nie mam nic wspólnego z PiS, nigdy na nich nie głosowałem, całkowicie nie zgadzam się z ich obietnicami wyborczymi i mam głęboką nadzieję, iż żadna z tych najbardziej socjalnych nie zostanie zrealizowana, gdyż z całą pewnością nie będzie to działanie korzystne dla kogokolwiek...

...Tym nie mniej gdy czytam lub słucham tego co próbują przedstawiać ludziom media to mnie krew zalewa. Tak, chodzi wyłącznie o media, ponieważ politycy opozycji zawsze będą krytykować rząd nawet jeśli krytyka ta jest bezzasadna, taka jest ich praca, realizują swoje polityczne cele, zyskują poparcie społeczne i tak dalej. Natomiast większość "mainstreamowych" mediów osiąga właśnie poziom Lisa, Olejnik i Karnowskich, czyli poziom dna. Takiej ilości anty-rządowej propagandy do tej pory chyba nie było. Dla przykładu, wczoraj był marsz KOD, jeden z organizatorów napisał (chyba na twitterze), że w marszu uczestniczy ponad 20k osób, kilkanaście minut później poprawił się (albo KTOŚ go poprawił) na 50k - na onecie chyba 4-5 pierwszych artykułów tylko o tym marszu i ilości uczestników. Dziś był marsz PiS, według HGW uczestniczyło w nim 15k, według PiS 80k, dopiero potem Policja udostępniła szacunki obu marszów - opozycji 17-20k, PiS 30-35k (albo 40-45k, nie pamiętam już dokładnie), na Onecie o tym ani słowa, jest za to artykuł, że nacjonaliści w Szczecinie zaatakowali pokojową manifestację :)... Dziś Nowoczesna w jakimś sondażu miała chyba 25% (swoją drogą wysyp sondaży w ostatnich dniach jest niesamowity, pewnie w kolejnym nowoczesna przekroczy stówę ;)), pamiętam jak przed wyborami jeszcze niektóre sondaże też im podobne ilości dawały XD

Ludzie, prawdziwym zagrożeniem dla demokracji nie jest żadna zmiana dziadów w Trybunale Konstytucyjnym (i mówi to zagorzały przeciwnik PiS), zagrożeniem dla demokracji jest tego typu manipulacja mediów, które niestety kreują światopogląd obywateli i mają pośredni wpływ na nastroje społeczne. Zobaczcie tylko jak bardzo społeczeństwo jest podzielone, czasami warto się zastanowić w czyim interesie jest podsycanie tego konfliktu - bo z całą pewnością nie Polski.

#heheszki #polityka #4konserwy #kod #bekazlewactwa #lewackalogika #neuropa
  • 1