Wpis z mikrobloga

Dzięki, nie wiedziałem o tym, że dla pracowników wygląda to inaczej.


@Radeg90: No właśnie, nie wiesz nawet jak jest finansowany obecny system ubezpieczeń zdrowotnych a powtarzasz za Korwinem jak to prywatny będzie lepszy i tańszy.
@Radeg90:

Napisz coś więcej o tym.

Myślę, że jako fan Korwina powinieneś wiedzieć o Chile wszystko.

To się stało po reformie gospodarki:

Do 1988 roku, choć rząd już ustabilizował gospodarkę, 45% Chilijczyków żyło poniżej granicy ubóstwa, dochód najbogatszych wzrósł o 83%. Według rankingu Index of Economic Freedom (Ranking Wolności Gospodarczej) z 2007 r., Chile jest jedenastą najbardziej liberalną gospodarką świata. Kraj jest klasyfikowany jako trzeci spośród 29 obu Ameryk i
@miki4ever: Problem jest w tym, że prywatne firmy muszą konkurować z państwowymi. Podczas gdy prywatna firma musi uważać na koszty, konkurować, tak państwowa firma już nie musi nic robić, jest dotowana, chroniona przed plajtą i część pieniędzy przejada. Skutkiem takiej niezdrowej konkurencji jest to, że prywatna musi być po prostu droższa. Problemem jest tutaj ingerencja państwa w ubezpieczenia, a nie zła, prywatna, droga firma ubezpieczeniowa.

@InnyKtosek: Nie jestem "fanem" Korwina,
@Radeg90:

Tu się zgadzam, że prywatne ubezpieczalnie będą mieć w nosie bezrobotnego klienta. W takim razie dlaczego w ogóle ludzie bywają przez, dajmy na to, kilka miesięcy bezrobotni (oczywiście mam na myśli ludzi zdolnych do pracy)? Załóżmy scenariusz, że państwo zdejmuje wiele barier gospodarczych, drastycznie obniża podatki, likwiduje lub prywatyzuje ZUS, mamy państwo a'la korwinowskie. Nie sądzisz, że wówczas zadziała tu słynne powiedzenie, że człowiek zachowuje się racjonalnie dopiero wtedy gdy
W normalnych, wolnościowych warunkach gospodarczych panuje deficyt rąk do pracy. W związku z tym ręce ludzi powinny być cenne, tak więc nie powinno być mowy o wyzysku i braku pieniędzy na emerytury. Jeżeli tak się działo to znaczy, że reformy musiały być pseudowolnorynkowe.


@Radeg90: No tak... nie wyszło więc pewnie zrobili to nie tak jak należy. Przypomina mi to tłumaczenia komunistów którzy twierdzą, że nigdy na świecie nie powstało Państwo prawdziwie
#petru kłamał, że nie miał nic wspólnego z Platformą Obywatelską, a teraz wszędzie z nią łazi, gada tak samo (nic o gospodarce, tylko zły pis - czyli jedyny argument używany przez PO podczas kampanii wyborczej. Wszystkie akcje w sejmie wspólne. Wspólnie krzyczą i klaszczą z PO i PSL. Widać kto jest z kim.
Pobierz aven9er - #petru kłamał, że nie miał nic wspólnego z Platformą Obywatelską, a teraz w...
źródło: comment_23ALVSqhPHEf81nqqPi23MWTppQ68iuq.jpg
@aven9er: Ten obrazek został już wielokrotnie zaorany. PAD też był z UW i co, jest kretem PO?

I apropo służby zdrowia. Korwinowcy, naprawdę sądzicie, że adekwatne jest zastosowanie mechanizmów ala paróweczki do tego? Przecież operacje, ratowanie życia, to nie jest coś, przy czego można sobie odmawiać i brać jakieś substytuty. To nie paróweczka, którą można zastąpić kiełbasą lub kabanosem. Prywatna służba zdrowia sprawdza się jedynie w przypadku drobnych chorób.
Taa... oraz klaskania też nie widziałeś, więc się pewnie nie liczy ( ͡ ͜ʖ ͡)

#nowoczesna twierdzi, że PiS robi skok na demokrację odwracając skok na TK przez PO w czerwcu, po tym jak zauważyli, że stracili poparcie. W czerwcu PO doprowadziło do stanu, gdzie 14 sędziów TK było wybranych przez PO (piętnasty był rekomendowany przez LPR i Samoobronę jeszcze w 2007). PO zagarnęło sobie po chamsku
Pobierz aven9er - Taa... oraz klaskania też nie widziałeś, więc się pewnie nie liczy (⌐ ͡■ ͜ʖ...
źródło: comment_3SJssf6yqVyzsntHtLHsZUwVRezx8iNQ.jpg
gdzie 14 sędziów TK było wybranych przez PO


@aven9er: z czego 6 dostało głosy PIS więc chyba mieli do nich dobry stosunek. Mogli ich nie popierać, ale to zrobili bo to dobrzy sędziowie z wieloletnim doświadczeniem byli. Jakoś wszyscy dostrzegali to wcześniej, a jak teraz potrzeba robić ustawy niezgodne z konstytucją, bo do samej zmiany brakuje głosów, to już trybunał zły. Nie wiem czemu ludzie dają się wkręcić w tą propagandę.
@Radeg90: Przeciez juz mozna sie ubezpieczyc prywatnie. Jesli myslisz, ze za 270 zl dostaniesz pelen pakiet zdrowotny i szpitalny w takiej jakosci jak z publicznej to "gratuluje" i glosuj dalej na parówkowego krula.
@sermaciej
Cóż gdzie kłamała nowoczesna ? Ciężko mówić o kłamstwach podobnych do doradztwa prywatnego Petru odnośnie brania kredytów, skoro jego jedyną rolą w tym momencie to robienie zaplecza dla PO i podbieranie im lemingów oraz zbieranie przychylności paranoika michnika, lisów etc.

Programowo jednak, to nadal stara polska metoda, czyli:
1) mniej podatków
2) porządek prawny
3) więcej finansowania
4) "nowoczesność" w każdym wymiarze

I tutaj mimo, że zawsze na krula głosowałem, to zgodzę
Ale o tym nie mówi, że 14 sędziów było wybieranych przez PO. Większość osób popierających #petru z którymi rozmawiałem myśli, że w TK jest 5 sędziów i wszystkich 5 zabrał (#!$%@?ł) PiS teraz. No porażka. I oczywiście #petru nie ma zamiaru ich z błędu wyprowadzać. Woli manipulować i wprowadzać w błąd (szerzyć dezinformację i kłamstwa) oraz robić farsę z #kod